امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103984
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علی لاریجانی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سید آزادگان مرحوم سید علی‌اکبر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علی لاریجانی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سید آزادگان مرحوم سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد که در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در تاریخ کشورها، کمتر دوره‌ای پیدا می‌شود که همچون ایران اسلامی از رجالی مصمم برای تحقق هدفی واحد بهره‌مند باشد.

وی افزود: بهره‌مندی از نعمت نظام جمهوری اسلامی ایران و تعداد قابل توجهی از انسان‌های مجاهد تا حدودی سبب شده است از درک چنین ظرفیت گران‌سنگی غافل باشیم و به طور شایسته از آن قدردانی نکنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بسیاری از کشورها علاوه بر برخورداری از منابعی مهم و تاریخی ارزشمند، قادر به نقش‌آفرینی در جهان نیستند چرا که فاقد سرمایه انسانی مجاهد، تحول آفرین و حیات‌بخش هستند.

وی ادامه داد: سید آزادگان ایران با برخورداری از ظرفیت‌هایی ناب، نمونه بارزی از مجاهدان محسوب می‌شود که علاوه بر تربیت خود، افراد پیرامون خود و به واقع جامعه را متحول کرده است.

لاریجانی نتیجه تربیت امام راحل بر امت اسلامی را افرادی چون ابوترابی معرفی و تصریح کرد: ضعف نظام تربیتی موثر و کارآمد در دیگر کشورها، تمدن آنان را دچار بحران جدی ساخته است.

این مسئول شخصیت سید آزادگان را بهره‌مند از حکمتی توأم با عمل دانست و اضافه کرد: معرفت ابوترابی‌فرد با عملی شایسته عجین و تقوا ماحصل آن بود؛ تقوایی که فارغ از گفته‌های زبانی، به دور از ریا و در حیات واقعی وی تجلی داشت.

وی بیان کرد: ابوترابی فردی موفق در زندگی و برخوردار از توفیقات بزرگی بود که در تمام دوره‌های زندگی به درستی انجام وظیفه می‌کرد و بدون اقدامات تبلیغاتی و تنها به دلیل عملکرد خدایی خود، محبوبیتی بی‌نظیر را در میان مردم به دست آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأسی از سیره حضرت امیرالمؤمنین علی (ع)،‌ اصلاح رابطه عبد و معبود و نیز تلاش بی‌بدیل در راستای اعتلای نهضت اسلامی را دلیل محبوبیت ابوترابی‌فرد عنوان و خاطرنشان کرد: محبوبیت ابوترابی‌فرد در بین مردم به دلیل اصلاح رابطه وی با پروردگار، اخلاص در عمل و یک‌رنگی در نهان و آشکار است.‌

این مسئول یادآور شد: توجه به نماز و خضوع در این عبادات از مهم‌ترین ارزش‌هایی است که ابوترابی‌فرد بر آن اهتمام می‌ورزید؛ اهتمامی که عروج شخصیتی وی را به دنبال داشت چراکه نماز ستون دین و سبب ارتباط با عالم بالا است.

وی اضافه کرد: صبر و استقامت نیز ویژگی بارز شخصیت سید آزادگان است که سبب فائق آمدن وی بر مشکلات و در نهایت نصرت الهی شد.

لاریجانی صبر بر مشکلات را مهم‌ترین نیاز امروز کشور عنوان و تأکید کرد: جامعه‌ای که بر روی آرمان‌های خود پافشاری کند موفق و پیشتاز است.

وی تصریح کرد: ایستادگی ایران اسلامی بر به دست آوردن استقلال سیاسی و همچنین استمرار دستگیری از مردم مظلوم فلسطین مصداق بارزی از این نکته محسوب می‌شود که نقش‌آفرینی و عظمت ایران در جهان را به دنبال داشته است.

این مسئول رهنمودهای ابوترابی در اسارت و صبر وی در برهه‌های مختلف از سختی‌های این دوره را سبب ایجاد بهشتی در زندان‌های عراق عنوان کرد که موجب حفظ وحدت در بین رزمندگان و شکست توطئه‌های دشمن می‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان هدف از فشارهای دشمنان در شرایط فعلی و ایجاد گروهک‌های تکفیری در نزدیکی مرزهای ایران اسلامی را متزلزل کردن کشور معرفی و تصریح کرد: مشکل دشمنان مسئله صلح‌آمیز هسته‌ای نیست بلکه می‌خواهند ما تغییر هویت دهیم و در مقابل زیاده‌خواهی‌های آنان سکوت اختیار کنیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی امتحان بزرگی است که باید تلاش همه جانبه خود را برای تحقق آن به کار بندیم و این مهم تنها با صبر و عملکردی فارغ از بازی‌های سیاسی و پرداختن به حواشی حاصل می‌شود.

لاریجانی در پایان گفت: به تحرک انداختن چرخه اقتصاد کشور نیاز مبرم فعلی کشور است و نباید از آن غافل شد.

انتهای پیام/77015/ط40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها