امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103989
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی روند واگذاری طرح‌های عمرانی دولت را مورد بررسی قرار ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی روند واگذاری طرح‌های عمرانی دولت را مورد بررسی قرار داد.

دفتر مطالعات برنامه و بودجه این مرکز با بیان این مطلب که تاکنون عملکرد مناسبی در خصوص واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام در کشور وجود نداشته است، افزود: برای انجام این امر لازم است سازمان خصوصی سازی با توجه به تجربه واگذاری شرکت های دولتی، نظام ها، آیین نامه ها و فرآیندهای مورد نیاز را برای واگذاری طرح ها نیز طراحی کند. سپس با همکاری معاونت برنامه ریزی مناسب ترین طرح ها برای واگذاری انتخاب شده و با همکاری دستگاه اجرایی مربوطه فرآیند واگذاری طرح های منتخب طی شوند.

مرکز پژوهش ها افزود: به نظر می رسد مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های مربوطه در پیگیری اجرایی شدن مراحل فوق و مطالبه از سازمان های مذکور می توانند نقش موثری ایفا کنند.

ضمن اینکه بستر حقوقی نیز در حوزه قوانین تا حدی مهیا است و البته آیین نامه ها و نظام های مربوط به واگذاری باید تهیه شوند. به علاوه به خاطر بین دستگاهی بودن موضوع، هماهنگی دستگاه های متولی به طور جدی ضرورت دارد. لازم به ذکر است که در فرآیند واگذاری طرح ها، ارزیابی مجدد و تکمیل و انتشار اطلاعات آنها برای بهبود فرآیند واگذاری مورد نیاز است. همچنین شفافیت کامل فرآیند واگذاری به منظور کاهش رفتارهای رانت جویانه و بسترسازی مناسب برای فعالیت بخش خصوصی به منظور واگذاری موفق طرح های عمرانی لازم به نظر می‌رسد. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها