امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104004
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، عبدالرضا نوروزی ظهر امروز در حاشیه نخستین کنگره بین‌المللی تغذیه بالینی و دومین سمپوزیوم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، عبدالرضا نوروزی ظهر امروز در حاشیه نخستین کنگره بین‌المللی تغذیه بالینی و دومین سمپوزیوم بین‌المللی تغذیه آسیا که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمارستان رضوی در بسیاری از طرح‌های بهداشتی و درمانی کشور به یک الگو تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمارستان فوق تخصصی رضوی نیازهای دارویی و غذایی بیماران بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه را برطرف می‌سازد؛ افزود: یکی از اهداف راه‌اندازی انجمن مذکور، تعامل و ارتباط با سازمان‌ها و انجمن‌های بین‌المللی مرتبط است. ایران به لحاظ تغذیه بالینی و بیمارستانی از دیگر کشورها عقب‌تر است لذا برای رسیدن به جایگاه مطلوب درصدد بهره‌گیری از تجربیات انجمن‌های مذکور هستیم.

 انجمن تغذیه اروپا و آسیا هزینه بسیاری  برای آموزش پزشکان خود در این زمینه کرده‌اند و در آینده‌ای نزدیک دوره‌های کوتاه مدت آموزش و تربیت پزشکان ایرانی در بیمارستان رضوی را نیز برگزار می‌کنند.

نوروزی دلیل اینکه چرا تاکنون ایران عضو انجمن تغذیه آسیا ( پنسا ) نشده است را کم‌توجهی وزارت بهداشت  و متخصصان تغذیه عنوان کرد و گفت: در یک سال گذشته دفتر تغذیه بالینی در وزارت بهداشت کشور راه‌اندازی شد و امروز نیز انجمن تغذیه بالینی کشور در بیمارستان رضوی افتتاح می‌شود.

45 درصد جمعیت ایران مبتلا به چاقی هستند

وی در ارتباط با چاقی در ایران نیز تصریح کرد: چاقی در ایران با افزایش روز‌افزون مواجه است و در حال حاضر 45 درصد جمعیت ایران به بیماری چاقی مبتلا هستند.

نوروزی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 75 درصد جمعیت آمریکا، 67 درصد جمعیت اروپا به ویژه انگلیس، 70 درصد جمعیت مالزی و 90 درصد جمعیت کویت دچار چاقی هستند؛ گفت: وضعیت چاقی در بزرگسالان ایران بهتر بوده و متأسفانه 30 درصد جمعیت کودکان کشور مبتلا به چاقی هستند.

وی با بیان اینکه کودکان چاق به عبارتی بزرگسالان چاق آینده هستند و بحران چاقی تهدیدکننده سلامت بشر است افزود: بحران چاقی در 15 سال آینده ایران را تهدید می‌کند.

نوروزی کم‌تحرکی، استفاده از غذاهای آماده و فست‌فودها و...  را به عنوان عواملی اصلی ایجاد چاقی میان افراد اعلام کرد و گفت: چاقی منشاء بسیاری از بیماری‌های دیابت، سرطان‌های روده بزرگ و سینه، بیماری‌های قلبی و عروقی، کبد چرب، نازایی و... است. 

انتهای پیام/70005/خ40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار