امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104006
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
احمد حکیمی پور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت سرانه های شهری در تهران گفت: وضعیت سرانه های شهری در تهران نسبت به شرایط مطلوب فاصله ...

احمد حکیمی پور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت سرانه های شهری در تهران گفت: وضعیت سرانه های شهری در تهران نسبت به شرایط مطلوب فاصله دارد،‌ ولی مسلما در سال های گذشته اوضاع بسیار بهتر شده و با توجه به فعالیت هایی که در دوران مدیریت های مختلف و همچنین در سال های اخیر در شهر تهران انجام گرفته، ‌می بینیم که در زمینه سرانه های فضای سبز، خدمات شهری، فضاهای ورزشی و فرهنگی شهرداری در حد خود کارهای خوبی انجام داده است.

وی تاکید کرد: البته لازم است توازن و تعادل در توسعه سرانه ها بین مناطق گوناگون تهران حفظ شود و در پهنه های مختلف شهر، پراکنش فضاها متناسب باشد. مشکل فعلی ما این است که در مناطق دارای بافت های فرسوده، فضای آزاد برای افزایش فضاها و سرانه ها در اختیار نداریم. برای مثال برای ایجاد یک پارک باید ده ها پلاک آزاد شود که با توجه به قیمت زمین در تهران و هزینه تمام شده چنین طرح هایی، این کارها بار سنگینی بر دوش شهرداری می گذارد.

حکیمی پور افزود: با این همه سیاست شورای شهر و شهرداری، ارتقای سرانه های زندگی شهری است که شهرداری قدم های بلندی در سال های اخیر در این زمینه برداشته است.

این عضو شورای شهر درباره سرانه هایی که بهترین و بدترین وضعیت را دارند، گفت: ما کماکان در حوزه فضای سبز باید کار کنیم تا بتوانیم به استانداردها و نُرم جهانی برسیم. همچنین سرانه فضاهای فرهنگی و تفریحی نیازمند توجه جدی است. البته در حوزه خدماتی با توجه به کارهای انجام شده، تقریبا در حال رسیدن به نقطه خوبی هستیم. برای مثال ایستگاه های متعدد آتش نشانی ایجاد شده و رسیدگی به حوادث سرعت بیشتری گرفته است.

وی تصریح کرد: اما مشکل اصلی، توسعه نامتوازن در مناطق مختلف است. بعضی مناطق وضعیت خوبی دارند و بعضی مناطق بسیار عقب هستند. ما در همه سرانه ها پیشرفت داشته ایم، اما در برش منطقه ای فقدان توازن هستیم.

حکیمی پور درباره اقدامات شورای شهر به منظور توسعه متوازن سرانه های شهری گفت: شورای شهر در برنامه پنج ساله دوم شهرداری، ارتقای همه سرانه های زندگی شهری را پیش بینی کرده و در بودجه سالانه نیز هزینه های لازم را برای این منظور می گنجاند. همچنین کوشیده ایم برنامه را کمی و سنجش پذیر کنیم تا بتوانیم اندازه گیری کنیم که در طی سال های برنامه، از چه نقطه ای به چه نقطه ای خواهیم رسید. اما در مجموع، به دنبال تحقق همه اهداف برنامه در حوزه های مختلف، از جمله سرانه ها خواهیم بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها