امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104013
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده سراسر کشور که در تالار شهید چمران دانشگاه ارومیه برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص مدارس قرآنی کشور اظهار داشت: از روز اول که آمدیم با توجه به اهمیت آموزش قرآن، تأکیدمان بر معاونت پرورشی و فرهنگی این بوده است که فعالیت‌های قرآنی توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: گزارش‌هایی رسیده بود که بعضی از مدارس قرآنی فعالیت لازم را ندارند و به معاونت پرورشی گفتیم ارزیابی کند و مدارسی که فعال هستند، تقویت شده و آنهایی که فعال نیستند را نیز تقویت کنیم و بعضی دیگر که زمینه فعالیت ندارند با فعال شدن دارالقرآن‌ها، مسائلشان را حل کنیم.

فانی در پاسخ به پرسش خبرنگار آموزش و پرورش فارس که مهمترین برنامه سال تحصیلی جدید را جویا شد، گفت: قبلا اعلام کرده‌ایم ارتقای کیفیت آموزش و پرورش استراتژی اصلی وزارت آموزش و پرورش است و فعالیت‌هایی که ذیل آن است شامل طرح تعالی مدرسه است که امسال این طرح در 5700 مدرسه به طور آزمایشی در سراسر کشور برگزار می‌شود که به دنبال این هستیم که مدارس را به کیفیت‌های مورد نظر نزدیک کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ایجاد حداقل 100 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در سراسر کشور با هدف تقویت روحیه تحقیق در دانش‌آموزان و انسداد مبانی بیسوادی از جمله دیگر برنامه‌هاست که امسال به دنبال آن هستیم حتی یک دانش‌آموز لازم‌التعلیم از کلاس درس خارج نماند.

فانی به حوزه پرورشی اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های قرآنی، هنری و ورزشی را نیز داریم که در 26 مهر ماه سال جاری شاهد افتتاح المپیاد مدرسه‌ای در سراسر کشور خواهیم بود.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس در خصوص طرح رتبه‌بندی معلمان خاطرنشان کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان همچنان در هیأت دولت و کمیسیون اجتماعی آن در حال پیگیری است و امیدواریم به نتیجه برسد و لایحه آن به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: احیای معاونت پرورشی که طبق قانون مصوب مجلس از سال‌ها پیش شروع شده بود متأسفانه در سال‌های اخیر با کیفیت لازم مواجه نبود و تلاشمان این بوده است که فعالیت‌های پرورشی در همه زمینه‌ها مانند مشاوره، قرآن، عترت و نماز و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تقویت شود و تا امروز ارزیابی بنده در این زمینه مثبت بوده است و فعالیت‌های تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته خیلی بالاتر بوده است.

فانی خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان برای بازگشایی به موقع و با کیفیت مدارس است و از حدود 8 ماه پیش پروژه مهر شروع شده است و در زمینه‌های ثبت‌نام، ساماندهی و تجهیز مدارس، آماده‌سازی کتاب‌های درسی و تحویل پروژه‌های نیمه تمام، اقداماتی انجام شده است و بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه گرفته‌ام حاکی از آن است که همه بخش‌های آموزش و پرورش آمادگی بازگشایی هرچه بهتر مدارس را دارند و سال تحصیلی 94-93 سال کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزش و پرورش است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها