امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104019
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده پسر ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده پسر سراسر کشور امروز با حضور علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی، محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مدیران استان آذربایجان غربی در تالار شهید چمران دانشگاه ارومیه برگزار شد.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم ضمن عرض احترام به شهدا به ویژه شهید باکری فرمانده لشگر عاشورای آذربایجان غربی در سخنانی اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش کشور این افتخار را دارد که سند تحول آموزشی را در اختیار دارد و این سند راهنمای فعالیت‌های آموزش و پرورش کشور است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری به اجرای سند تحول تأکید دارند و ما نیز در سال 93 تعدادی از راهکارهای سند را عملیاتی کرده و اجرایی خواهیم کرد و براساس 6 ساحت تنظیم شده است که اولین آن تعلیم و تربیت عبادی و اخلاقی است.

فانی، ساحت دیگر سند تحول را تعلیم و تربیت اجتماعی برشمرد و افزود: دانش‌آموز در عین تربیت عبادی و اخلاقی باید بیاموزد که در حوزه اجتماعی و سیاسی چگونه رفتار کند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تعلیم و تربیت زیستی، ساحت دیگر سند تحول آموزش و پرورش است و بیان می‌کند دانش‌آموز باید در مدرسه به تربیت بدنی و جسمی توجه کند و امانت سلامتی را که خدا در اختیارش گذاشته است، حفظ کند.

وی گفت: تعلیم و تربیت زیباشناختی و هنری یکی دیگر از ساحت‌های سند تحول است و دانش‌آموزان به ظرافت‌های زیباشناختی و هنری باید توجه کنند و یکی از تفاوت‌های تعلیم و تربیت دینی با سایر مکاتب دیگر توجه به بحث‌های هنری است.

فانی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت حرفه‌ای و اقتصادی بعد دیگر ساحت‌هاست، گفت: ششمین ساحت تعلیم و تربیت در سند تحول، بحث علمی و فناورانه است که در سند تحول نظام آموزش و پرورش به استناد فلسفه تربیت اسلامی بیان شده است.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آنچه در آموزش و پرورش دنبال می‌شود همه این ساحت‌هاست و تربیت در فلسفه تعلیم و تربیت یک بُعدی نیست و آن چیزی که در تربیت اسلامی تأکید می‌شود تربیت همه جانبه است و در تابستان امسال شاهد بودیم که همه حوزه‌های وزارتخانه در این خصوص وارد عمل شدند.

وی یادآور شد: یقین دارم دانش‌آموزان قرآنی در سایر فعالیت‌ها و ساحت‌های تعلیم و تربیت هم موفق هستند و در مطالعات تطبیقی شبیه این ساحت‌ها را مشاهده می‌کنیم اما ساحت تربیت اسلامی کامل و جامع‌تر است.

فانی بیان داشت: امروز دانش‌آموزان ما در مسابقات جهانی، هنری و تربیتی سرآمد هستند و اینها نوید خوبی برای آینده کشورمان است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شما فرزندان عزیز قدر دوران جوانی را بدانید چراکه در این دوران توانمندی خوب آموختن و تجلی در رفتار وجود دارد و دانش‌آموزانی که قرآن و عترت در رفتارشان متجلی است، در جامعه ارزشمند هستند و می‌توانند الگویی برای سایرین باشند و امیدوارم با تدبر در قرآن بتوانیم گام‌هایی به سوی حیات طیبه در نظام اسلامی برداریم.

به گزارش فارس، در پایان مراسم از تمبر یادبود سی و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده پسر توسط وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد و از نفرات برگزیده در گروه‌های قرائت و حفظ قرآن و اذان و مداحی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها