امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104025
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سید مرتضی سقائیان‌نژاد پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر و در جمع خبرنگاران گفت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سید مرتضی سقائیان‌نژاد پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر و در جمع خبرنگاران گفت: صبر مردم اصفهان در زمینه آب رو به پایان است و متاسفانه مسئولان وزارت نیرو هنوز متوجه این موضوع نشده‌اند.

وی در انتقاد به برخی از رسانه‌ها که با انتقاد از مسئولان استانی، کم کاری این مسئولان را زمینه بروز این اتفاقات بیان کرده‌اند، اظهار کرد: استاندار اصفهان تاکنون توانسته به خوبی مسایل آبی استان را برای مسئولان کشور بیان کند، ولی متاسفانه دیدگاه‌هایی در سطح ملی وجود دارد که به بحران خشکسالی اصفهان دامن می‌زند.

شهردار اصفهان ضمن اشاره به جلسه مشترکی که با استاندار اصفهان و تنی چند از مسئولان با معاون اول رئیس جمهور و مسئولان وزارت نیرو برگزار شد، بیان کرد: به عنوان شهردار اصفهان وظیفه داشتم مسایل استان اصفهان را کاملا جدی در این نشست مطرح کنم، اما متاسفانه متوجه شدم که مسئولان وزارت نیرو هنوز این موضوع را جدی نگرفته و باور نکرده‌اند که اوضاع در اصفهان بحرانی است.

وی افزود: یکی از مسئولان وزارت نیرو در این نشست بیان داشت که برای زنده نگه داشتن پل زمان خان ما مجبور به این تصمیمات هستیم، در حالی که به رغم اهمیتی که برای این پل در استان بالادستی قائل هستیم این موضوع بسی جای تاسف است که مسئولان وزارت نیرو هنوز نمی‌دانند پل‌های سی و سه پل، خواجو، شهرستان و دیگر بناهای تاریخی اصفهان اهمیت جهانی دارد و اکنون در حال تخریب است.

سقائیان‌نژاد تصریح کرد: متاسفانه برخی از مدیران که در جایگاه‌های ملی قرار گرفته‌اند آگاهی کافی نسبت به مسایل ندارند و به همین دلیل نیز در تصمیمات خود نمی‌توانند از بحران‌ها جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: به طور مثال برخی از مسئولان تصمیم دارند تونل بهشت آباد را با حجم 700 متر مکعبی آب به لوله تبدیل کنند، در حالی که هیچ عقل سلیمی این را نمی‌پذیرد و به لحاظ فنی نیز این اقدام درستی نیست.

* وزارت نیرو 12 سال مطالعه را نادیده گرفت

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه اجرای طرح تونل بهشت آباد پس از سفر مقام معظم رهبری به اصفهان در سال 80 مصوبه دریافت کرد، گفت: لغو این طرح پس از مصوبه دفتر مقام معظم رهبری و 12 سال کار مطالعاتی جای سئوال دارد.

وی همچنین با اشاره به اجرایی نشدن سد گوکان اظهار کرد: این سد نیز مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان اصفهان را داشت ولی اجرایی نشد، در حالی که می‌توانست سالیانه حدود سه میلیارد متر مکعب آب را از رودخانه‌های ماربین و آب ملخ به اصفهان بازگرداند که باید دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

سقائیان‌نژاد تصریح کرد: به مسئولان گوشزد کردم که مردم اصفهان تاکنون صبورانه تصمیمات وزارت نیرو را تحمل کرده‌اند، ولی امکان دارد صبر آنان به پایان بیاید، لذا قرار شد پیش از سفر معاون اول رئیس جمهور به اصفهان تونل گلاب 2 دوباره اجرایی شود و پس از آن درباره بهشت آباد تصمیم‌گیری شود.

وی ضمن انتقاد از اینکه برخی مسئولان وزارت نیرو درک کافی از مشکل آب اصفهان ندارند، خطاب به رئیس جمهور گفت: پیش از آن که در کل کشور حاشیه ایجاد شود و نارضایتی مردم اصفهان همه‌گیر شود چاره‌اندیشی کنید.

شهردار اصفهان با پایین خواندن سطح آب‌های زیرزمینی در اصفهان افزود: اکنون شاهد کاهش 35 متری سطح آب‌های زیرزمینی اصفهان هستیم و این مسئله به زودی باعث می‌شود تا میدان نقش جهان و آثار فاخر تاریخی اصفهان تحت‌الشعاع این موضوع قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه اصفهان به تمامی مردم ایران تعلق دارد، اضافه کرد: در اصفهان فقط حدود 750 هزار نفر هموطنانمان از استان چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کنند که اتفاقا تعداد زیادی از آنها نیز مخالف بخشی نگری در زمینه آب هستند.
انتهای پیام/63031/صا40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها