امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10403
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۲
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه عراقیون، درحالی که شاه سعودی دارای بیشترین ثروت های جهان است و ماهیانه 2 میلیون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه عراقیون، درحالی که شاه سعودی دارای بیشترین ثروت های جهان است و ماهیانه 2 میلیون دلار حقوق می گیرد، حدود یک میلیون و یکصد هزار سعودی منتظر دریافت کمک شهرداری به خاطر دست و پنجه نرم کردن با فقر هستند.

به گفته وزیر امور شهر و روستا، به نظر می رسد که سعودی ها در منطقه فقیرتر شده اند چرا که یک میلیون و یکصدهزار سعودی منتظر دریافت کمک شهرداری هستند.

وی اظهار داشت که کمک ویژه شهروندان به وزارت مسکن اعطا شده تا در چارچوب یک برنامه آماده شده از طریق این وزارتخانه توزیع شود.

عربستان در بین کشورهای صادر کننده نفت در رتبه اول قرار دارد و ثروتمندترین کشور است که با این شرایط نمی توان تصور کرد که شهروندان عربستان در انتظار دریافت کمک باشند. این سوال مطرح است که حقوق آنها از نفت که حق و حقوق آنها و فرزندانشان است، کجاست؟ علاوه بر اینکه حقوق سالانه شاه سعودی می تواند این فقر را ریشه کن کند؛ اگر خواسته باشد برای این فقرا مجتمع های مسکونی احداث و فرصت های شغلی ایجاد کند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست پیش از این فاش کرده بود که میزان فقر و بیکاری در عربستان بالا رفته است و این درحالی است که خاندان حاکم بایکوت رسانه ای شدیدی را درباره این مسئله اعمال کرده است.

این روزنامه نوشت که چهار میلیون سعودی زیر خط فقر هستند و در یکی از قویترین اقتصادهای جهان با فقر مبارزه می کنند و خاندان حاکم در عربستان به این آمارهای هولناک که به طور خطرناکی افزایش می یابد، بی توجه است و همه هم و غم خود را به بهره برداری از ثروت های عربستان برای منافع شخصی متمرکز کرده اند.

محله های مسکونی فقیر با خانه های سست که حاوی کمترین ارکان یک زندگی شرافتمندانه نیست، در مرکز شهر ریاض پایتخت عربستان و سایر مناطق گسترش یافته است و این علاوه بر وجود زباله ها و شیوع بیماری ها در این محله ها است.

ناظران، خاندان حاکم در عربستان را متهم می کنند که در تلاش برای برملا نشدن آمار رسمی درباره میانگین بیماری در این کشور هستند.

واشنگتن پست ثروت شاه سعودی را حدود 18 میلیارد دلار برآورد کرد که با این حساب وی سومین شاه ثروتمند در جهان به شمار می رود اما تحقیقات جدید این ثروت را به مراتب بیشتر ارزیابی کرده است و فقط یک سال کافی است که وی جایگاه اول را در چارچوب ثروتمندترین پادشاهان جهان قرار دهد.

یکی از پژوهشگران سعودی تاکید کرد که برخی از اعضای خاندان حاکم سعودی دغدغه‌ای به جزء ثروت اندوزی برای خودشان از طریق طرح های فاسد برای جمع آوری پول و سود از طریق تخریب خانه های فقرا و مصادره زمین ها از صاحبان فقیر آن و فروش این زمین‌ها به دولت در مرحله بعدی با قیمت های گزاف ندارند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها