امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104034
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر محمد باقر نوبخت امروز در «کارگاه به سوی برنامه ششم ناجا» گفت: بنده به عنوان معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر محمد باقر نوبخت امروز در «کارگاه به سوی برنامه ششم ناجا» گفت: بنده به عنوان معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهور از این اقدام به هنگام مدیران عالی ناجا برای تدوین برنامه ششم که نوعی جرکت به سمت برنامه ریزی قبل از این که زمان از دست برود تشکر می کنم.
وی افزود: از آنجایی که برنامه ششم به عنوان سومین برنامه ای که در دوره بیست ساله 1384 تا 1404 طی سال های 1395 تا 1399 باید به انجام برسد از یک سو ما دوبرنامه پیشین را در اختیار داریم و از سوی دیگر، برنامه دیگری را باید داشته باشیم تا در کنار آنها بتوانیم به اهداف راهبردی در سند چشم انداز بیست ساله دست پیدا کنیم.
نوبخت، بر آمایش کشوری تاکید کرد و گفت: با این آمایش از یک جهت، بی تعادلی ها و از سویی مزیت هایی را که بتواند رشد های تزایدی و انفجاری بدهد را از بین ببریم و در راستای روزآمد کردن آن ها اقداماتی انجام داده ایم و کشور را به 9 منطقه تقسیم کرده ایم که منطقه یک مربوط به گیلان و مازندران و گلستان و منطقه 9 مربوط به خراسان شمالی، جنوبی و رضوی است و معتقدیم که باید در هر منطقه، تحولی اتفاق بیفتد که جهتی داشته باشد.
وی ادامه داد: چند منطقه را در برنامه ششم داریم یکی طراحی و توسعه سواحل مکران، سامانه محور های ترانزیتی و محور شرق است و دیگری تغییرات اقلیمی و مدیریت منابع آب است که مدیریت اخیر را آغاز کرده ایم.
نوبخت، تصریح کرد: ما سیاست های کلی را به عنوان مبنا خواهیم داشت و زمان بندی ما نیز به این ترتیب است و فرآیند تهیه برنامه را آغاز کرده ایم و تشکیل ستاد و تهیه گزارشات اولیه را نیز انجام داده ایم، تصویب نظام تدوین برنامه در ستاد تنظیم برنامه نیز محقق شده است.
معاون نظارت و برنامه ریزی رئیس جمهور ، یادآور شد: برخی از این سیاست ها و راهبردها برای نیروی انتظامی آشنا است نیروی انتظامی می توانند ایده های تکمیلی به دولت بدهد.
وی تاکید کرد: جامعه امنیت و نظم خود را از فعالیت ها و ایثارگری های شبانه روزی نیروی انتظامی دارد.
نوبخت، سیاست های کلی را شامل گسترش روابط و مناسبات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی با دولت های غیر متخاصم و مقابله با قدرت های سلطه جو ، مبارزه با تروریسم ، افراط گرایی و خشونت ، ارتقاء توانمندی های دفاعی و قدرت بازدارندگی به منظور دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی ، اهتمام به حضور نیروهای مردمی در امنیت و دفاع از کشور ، تحکیم و ارتقاء امنیت پایدار و فراگیر با تاکید بر اولویت کلان شهرها ، استقرار امنیت پایدار در مناطق مرزی با تاکید بر توسعه اشراف اطلاعاتی هوشمند و هدفمند ، تقویت و تعادل موثر دستگاه های اطلاعاتی، انتظامی و قضایی و هماهنگی بین آنها، ارتقاء ایمنی و انضباط اجتماعی در عبور و مرور و حمل و نقل جاده ای، توسعه نظم و امنیت عمومی و پیشگیری و مقابله موثر با جرائم و مفاسد اجتماعی، برشمرد.
وی افزود: البته بسیاری از آن ها در برنامه ششم آورده شده که به عنوان برنامه عملیاتی برای آنها پیش بینی کرده ایم.
معاون نظارت و برنامه ریزی رئیس جمهور، اظهار داشت: در این بخش می خواهیم برنامه های عملیاتی را انجام بدهیم و از نیروی انتظامی می خواهم یک عضو به عنوان نماینده در ستاد برنامه داشته باشند که بتوانیم با یک همکاری دو جانبه پیش برویم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها