امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10404
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۲
تعداد بازدید: 155
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار جدیدترین تحولات سودان در زیر آمده است: دستگیری ستون پنجم در نیروهای مسلح ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار جدیدترین تحولات سودان در زیر آمده است:

دستگیری ستون پنجم در نیروهای مسلح سودان

دادستانی سودان بازجویی از اعضای باندی که از سوی پلیس سودان در ارتباط با جرایم مربوط به امنیت ملی دستگیر شده‌اند آغاز کرده است.

بر اساس بازجویی‌های اولیه معلوم شده است که سرکرده‌های این باند از سوی کشور سودان جنوبی آموزش نظامی دیده‌اند و برای سربازگیری از میان شهروندان به خارطوم منتقل شده بودند.

روزنامه الاهرام الیوم امروز شنبه اعلام کرد که پلیس سودان بر اساس اطلاعاتی که از سربازگیری این باند در منطقه جبل اولیاء به دست آورده بود اعضای آن را در نهم ماه مه در منزلی مسکونی در همین منطقه دستگیر کرد.

یکی از اعضای این باند اعتراف کرد که از شهر الدمازین در استان نیل آبی سودان به سودان جنوبی منتقل شده بود تا در آنجا آموزش نظامی ببیند و سپس به خارطوم رفته و در آنجا منتظر دستورات رئیس خود با درجه سرهنگی بوده است.

پلیس سودان در این منزل 19 کارت شناسایی نظامی را کشف کرده است.

الاهرام الیوم تاکید کرد که این باند ستون پنجم در نیروهای مسلح سودان هستند و تکمیل بازجویی ها می تواند کمک بزرگی به خارطوم در مبارزه با شورشیان جبهه انقلابی کند.

شکست سنگین شورشیان در کردفان شمالی

عثمان عباس، مسئول کل هماهنگی گردان «الشهید العالم » سودان که با شورشیان در کردفان شمالی در حال جنگ است گفت: نیروهای مسلح و دفاع مردمی سودان دیروز جمعه در درگیری 4 ساعته در منطقه جبال العین در 15 کیلومتری شهر الرهد کردفان شمالی پیروزی بزرگی را در برابر نیروهای جبهه انقلابی محقق کردند.

وی در اظهاراتی به روزنامه الرای العام خارطوم گفت: از 60 خودروی حامل حدود 600 نیروی جبهه انقلابی حدود 16 خودرو با سرنشینان آن توقیف و 35 خودروی دیگر منهدم شد و تعقیب دیگر عناصر این جبهه ادامه دارد.

ثبت گزارش جرایم شورشیان جبهه انقلابی توسط کمیته حقوقی سودان

محمد بشاره دوسه، وزیر دادگستری سودان هفته آینده گزارش کمیته‌ای حقوقی که برای پیگیری روند تحقیقات درباره جرایم جبهه انقلابی در کردفان شمالی و کردفان جنوبی تشکیل شده است، تحویل می گیرد.

یکی از اعضای کمیته به مرکز خدمات رسانه‌ای سودان اعلام کرد: تاکنون 70 مورد از شکایات شهروندان علیه عناصر شورشی جبهه انقلابی ثبت شده است.

وزارت دفاع سودان قرار است این گزارش را به طرف‌های بین‌المللی ارائه بدهد تا شاید برای متوقف کردن جنایات شورشیان اقدامی کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها