امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104044
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، تظاهرات‌های ضد دولتی که علیه سیاست‌های رئیس جمهور پاراگوئه صورت گرفته از روز چهارشنبه در این ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، تظاهرات‌های ضد دولتی که علیه سیاست‌های رئیس جمهور پاراگوئه صورت گرفته از روز چهارشنبه در این کشور آغاز و تا روز جمعه ادامه یافت.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: این تظاهرات‌ها با فراخوان جبهه «گواسو» و گروهی متشکل از رهبران احزاب و ائتلاف‌های سیاسی، سازمان‌های اجتماعی، اتحادیه ملی کشاورزان، کارمندان آموزش و پرورش و دیگر اقشار مردم انجام گرفت.

تظاهراتی ضد دولتی دیروز در «آسونسیون» پایتخت پاراگوئه در مقابل ساختمان‌های آموزش و پرورش، بهداشت و وزارت خزانه‌داری صورت گرفت.

تظاهراتی نیز در اعتراض به صادر‌کننده ماده ضد‌عفونی کننده سمی گیاه سویا که موجب مرگ چندین نفر و آسیب رساندن به محصولات کشاورزی پاراگوئه شده بود در مقابل ساختمان بهداشت این کشور صورت گرفت.

همچنین تظاهراتی در سایر نقاط کشور پاراگوئه به دلیل درخواست برای اجرای اصلاحات ارضی و محکوم کردن سیاست‌های خصوصی‌سازی انجام گرفت.

دانشمندان علوم اجتماعی پاراگوئه بر این باورند که سیاست‌های «هوراسیو کارتس» در راه ایجاد اصلاحات اجتماعی در این کشور با شکست مواجه شده است.

«خوزه کارلوس رودریگز» یکی از جامعه شناسان پاراگوئه اظهار داشت: پاراگوئه از لحاظ اجتماعی توسعه نیافته و در این زمینه تنها به 1 درصد موفقیت رسیده است.

«هوراسیوکارتس» پس از کودتای پارلمانی علیه «فرناندو لوگو» رئیس جمهور قبلی پاراگوئه به قدرت رسید.

به گزارش فارس، طی چندین ماه گذشته پایتخت پاراگوئه شاهد برپایی تظاهرات گسترده بود؛ شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ضددولتی در شهر «آسونسیون» به سیاست‌های دولت در زمینه کار و اشتغال اعتراض داشتند.

اعضای اتحادیه‌های کارگری با دست کشیدن از کار و اعتصاب به این تظاهرات گسترده ملحق شدند؛ این اعتصاب گسترده سبب متوقف شدن کار شبکه حمل و نقل عمومی و تعطیلی مدارس و اکثر مراکز اقتصادی در این کشور آمریکای جنوبی نیز شد.

اعتصاب‌کنندگان و تظاهرکنندگان به سیاست‌های خصوصی‌سازی اعتراض داشتند؛ آن‌ها خواهان رعایت حقوق اتحادیه‌های کارگری، اصلاحات در حوزه کشاورزی و افزایش پایه حقوق و دستمزد بودند.

معترضان معتقد بودند سیاست خصوصی‌سازی به ضرر مردم تمام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها