امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104054
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، همزمان با تشدید درگیری‌ها در منطقه «جوبر» دمشق و تسلط ارتش سوریه بر شهرک «ملیحه» که در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، همزمان با تشدید درگیری‌ها در منطقه «جوبر» دمشق و تسلط ارتش سوریه بر شهرک «ملیحه» که در شرق جوبر واقع شده و از دست دادن آن ضربه مهلکی به گروه‌های مسلح تروریستی در منطقه غوطه شرقی دمشق به شمار می‌آید، این گروه‌ها تلاش دارند، با گشودن محورهای درگیری و نبرد در مناطق همجوار دمشق، اندکی از شدت ضربه وارده در ملیحه بکاهند.

در همین راستا منابع میدانی سوری از درگیری‌های شدیدی خبر می‌دهند که در حال حاضر میان ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در شهر «داریا» در ریف دمشق جریان دارد، این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه همزمان با عملیات نیروی زمینی این کشور، مواضع گروه‌های مسلح و تجمعات آنها در این شهر را هدف قرار داده است.

اما نکته قابل تامل در نبردهای شهر داریا استفاده گروه مسلح موسوم به «گردان شهدای اسلام» از گروه‌های فعال در این از موشک‌ آمریکایی «تاو» است.

استفاده از این موشک آمریکایی که ضد زره‌پوش و تانک به شمار می‌آید، برای اولین بار است که توسط گروه‌های مسلح تروریستی علیه ارتش سوریه استفاده می‌شود.

سوالی که در اینجا مطرح می‌شود، نحوه دست یافتن گروه‌های مسلح این منطقه به این موشک‌هاست که بیش از یک سال است، در محاصره ارتش سوریه هستند.

گروه تروریستی «گردان شهدای اسلام» از جمله مهمترین گروه‌های مسلح فعال در شهر «داریا» در غوطه غربی دمشق است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها