امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104060
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری العربی جدید، تظاهرات امروز طرفداران اخوان المسلمین با نیروهای امنیتی مصر در خیابان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری العربی جدید، تظاهرات امروز طرفداران اخوان المسلمین با نیروهای امنیتی مصر در خیابان رمسیس به درگیری کشیده شد و طرفداران اخوان با برپایی آتش در خیابان مانع از تردد خودروها در یکی از اصلی ترین خیابان‌های قاهره شدند.

معترضان همچنین با سر دادن شعارهایی حکومت نظامیان در مصر را محکوم کردند.

این تظاهرات دو روز پس از اعتراضات خیابانی در شهرهای مختلف مصر در سالگرد کشتار در میدان رابعه العدویه برگزار شد.

روز پنجشنبه همزمان با کشتار در میدان رابعه العدویه در شهرهای مختلف مصری‌های طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده این کشور به خیابان آمدند که در این اعتراضات بنابر اعلام مقامات قاهره 4 نفر کشته شدند.

همچنین دیروز جمعه نیز در اعتراضات خیابانی در شهر جیزه دو نفر جان خود را از دست دادند.

سال گذشته پس از آنکه نظامیان به رهبری عبدالفتاح السیسی محمد مرسی را از سمت ریاست جمهوری مصر برکنار کردند طرفداران مرسی در میدان رابعه العدویه دست به نحصن زدند و با برپا کردن چادر خواستار تغییر اوضاع شده بودند اما این تحصن با یورش نیروهای امنیتی مصر به درگیری خیابانی بدل شد که بنا برگزاری رسانه‌ها در این درگیری 700 نفر جان خود را از دست دادند این درحالی است که مسئولان اخوان المسلمین تعداد کشته‌هیا رابعه العدویه را 1000 نفر گزارش کرده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها