امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104071
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلویزیون المیادین خبر داد که 15 هزار نفر در تل‌آویو با برگزاری تظاهرات ضد جنگ خواستار سرنگونی دولت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تلویزیون المیادین خبر داد که 15 هزار نفر در تل‌آویو با برگزاری تظاهرات ضد جنگ خواستار سرنگونی دولت بنیامین نتانیاهو شدند.

این برای چندمین بار است که ساکنان فلسطین اشغالی با برگزاری تظاهرات خواهان توقف جنگ می‌شوند و تصمیم دولت رژیم صهیونیستی در آغاز حمله به غزه را محکوم می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه هم در گزارشی از این تظاهرات با اشاره به اینکه این بزرگترین تظارهات ضد جنگ در اسرائیل از زمان آغاز حملات به نوار غزه بوده است، تاکید کرد که معترضان خواستار پایان جنگ با نوار غزه هستند.

این تظاهرات توسط احزاب چپ اسرائیلی و دیگر گروه‌ها و احزاب سیاسی مخالف دولت راست گرای بنیامین نتانیاهو سازماندهی شد.

ساکنان فلسطین اشغالی به دلیل تبعات ناشی از جنگ دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌اند به طوری که پیش از این نظرسنجی کانال دو تلویزیون اسرائیل حاکی از آن بود که 88 درصد شهرک نشین‌ها از ترس حملات نیروهای مقاومت حاضر به بازگشت به خانه‌های خود در جنوب فلسطین اشغالی نیستند.

حملات موشکی مقاومت هم منجر به دلهره شهرک نشینان اسرائیلی حتی در مناطف شمالی فلسطین اشغالی شده به طوری که ناظران در سرزمین‌های اشغالی تاکید دارند که ادامه جنگ با مقاومت می‌تواند برای رژیم صهیونیستی گران تمام شود و موج جدید مهاجرت معکوس از سرزمین‌های اشغالی آغاز شود.

صهیونیست‌ها طی بیش از 6 دهه تلاش زیادی کردند تا یهودیان را ار سراسر جهان برای زندگی در فلسطین اشغالی ترغیب کنند تا بتوانند شرایط جمعیتی را به سود خود و به ضرر اعراب فلسطینی تغییر دهند اما پس از جنگ 33 روزه روند مهاجرت به اسرائیل؛ به مهاجرت از اسرائیل تبدیل شد.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها