امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104078
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، شماری از نمایندگان اقلیت‌های عراق خواستار مجازات بین المللی گروه تروریستی تکفیری داعش ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، شماری از نمایندگان اقلیت‌های عراق خواستار مجازات بین المللی گروه تروریستی تکفیری داعش شدند.

این نمایندگان اقلیت‌های عراقی تاکید کردند که این گروه تروریستی تکفیری دست به جنایت‌های قتل عام و کشتارهای جمعی علیه اقلیت‌های عراقی می‌زنند و همین امر دخالت فوری برای پایان دادن به این کشتارها و نجات محاصره شدگان را طلب می‌کند.

اوزمک: مناطق ترکمن‌‌نشین در معرض قتل عام قرار دارند

در این ارتباط «حسن اوزمک»، نماینده ترکمن‌های عراق در پارلمان این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد که طایفه ترکمن‌ها در عراق در عرصه سیاسی به حاشیه رانده شده‌اند و در بحران اخیر با مصایب و دردها و رنج‌های بسیاری مواجه شدند، به گونه‌ای که مناطق و روستاهای ترکمن‌‌نشین با قتل‌عام‌ها و کشتارهای وصف ناپذیری مواجه شدند.

اوزمک افزود: برخی از شهرهای ترکمن‌نشین مانند آمرلی بیش از دو ماه است که در محاصره تروریست‌های تکفیری وابسته به داعش است، اما اهالی آن همچنان با ساده‌ترین ابزارهای دفاعی که در اختیار دارند، از شهر و خانه و ناموس خود دفاع می‌کنند.

این نماینده ترکمن‌های ساکن عراق از مسئولان امر در این خصوص خواستار رسیدگی به وضعیت اقلیت ترکمن این کشور، به ویژه اهالی در محاصره شهر آمرلی و پایان دادن به درد و رنج آنها شد.

قدو: سازمان ملل برای محکومیت داعش اقدام کند

در همین راستا «حنین قدو»، نماینده شبک‌های عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد از سازمان ملل خواست تمام تلاش‌های خود را برای صدور قطعنامه‌هایی بکار برد که جنایات داعش و کشورهای حامی آن را محکوم کند.

وی بر ضرورت افزایش تلاش‌ها برای کمک به آوارگان و تامین نیازهای اساسی و اسکان آنها در مناطق امن تاکید کرد.

نایف: روزانه 9 کودک در اثر تشنگی و گرسنگی در کوه سنجار می‌میرند

از سوی دیگر، «صائب خدر نایف»، نماینده ایزدی‌های عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد که ایزدی‌های عراق در معرض قتل عامی قرار گرفته‌اند که تاریخ همانند آن را به خود ندیده است.

وی افزود: همچنان هزاران ایزدی در کوه سنجار در محاصره گروه‌های تکفیری وابسته به داعش قرار دارند و امکان رساندن هیچ‌گونه کمکی به آنها وجود ندارد و این موجب شده تا میزان مرگ و میر در میان آنها دو چندان شود، به گونه‌ای که روزانه دست‌کم 9 کودک ایزدی به دلیل تشنگی و گرسنگی در این کوه جان خود را از دست می‌دهند.

به همین منظور نایف خواستار راه حل‌های ریشه‌ای برای پایان دادن به درد و رنج ایزدی‌ها و آوارگان عراقی و غلبه بر تروریسم شد تا زمینه بازگشت امنیت و بازگشت آوارگان به خانه‌هایشان را فراهم کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار