امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10409
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۲
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «امان نیوز»، سناتور جان مک کین امروز (شنبه) در حاشیه نشست اقتصاد جهانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «امان نیوز»، سناتور جان مک کین امروز (شنبه) در حاشیه نشست اقتصاد جهانی گفت: آمریکا هیچ کاری برای حمایت از اوضاع سوریه انجام نداده است. لازم است آمریکا تسلیحات بیشتر و سنگین تری در اختیار گروه های مخالف سوری قرار دهد.

وی در سخنانی به پایگاه خبری «امان نیوز» گفت: به رغم اینکه روسیه معتقد است اسد بازنده شده، اما او در حال حاضر، پیروز این جنگ است آنهم به خاطر انفعال شرم آور آمریکا در قبال مردم سوریه که در حال مبارزه هستند.

این سناتور آمریکایی ادامه داد: من از دخالت نظامی آمریکا البته بدون به کارگیری نیروهای نظامی حمایت می‌کنم که این حمایت شامل تجهیز نیروهای مخالف با سلاح‌های سنگین تر، ایجاد منطقه پرواز ممنوع و از بین بردن قدرت هوایی نظام سوریه است. در حال حاضر، مردم سوریه در حال قربانی شدن هستند و این شرم آور است.

جان مک کین با بیان این سخنان اظهار داشت: لازم است ما سلاح‌های بیشتر و سنگین تری در اختیار مخالفانی قرار دهیم که به دفاع از خود نیاز دارند.

حمایت روسیه، ایران و حزب الله از نظام سوریه چالشی را که مخالفان با آن روبرو هستند، افزایش می‌دهد.

وی سپس به نمونه‌های دخالت آمریکا در بوسنی و کوزوو برای پایان دادن به کشتارها اشاره کرد و گفت: آمریکا پیشتر هم بدون استفاده از نیروی نظامی، برای پایان دادن به درگیری‌ها مداخله کرده است.

مک کین با اعلام حمایت از مخالفان سوری، مدعی شد، هیچ آینده‌ای برای بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور نمی‌بیند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار