امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10410
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۲
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اصوات العراق»، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق درباره برگزاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اصوات العراق»، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق درباره برگزاری انتخابات شورای استان‌ها در منطقه کردستان اعلام کرد که این کمیساریا نمی‌تواند همزمان با انتخابات ریاست منطقه کردستان، انتخابات پارلمانی و شورای استان‌ها را در 21 سپتامبر آتی برگزار کند.

«سیروان احمد رشید» عضو کمیساریای عالی مستقل انتخابات در عراق گفت که برای برگزاری انتخابات شورای استان‌ها در 21 سپتامبر آینده، و ساز و کار اجرایی آن، کمیساریا هیچ دعوت رسمی از منطقه کردستان دریافت نکرده است. علاوه بر این، کمیساریا نمی‌تواند خود قانون انتخابات را به دست بگیرد.

سیروان احمد در ادامه افزود: در شرایط کنونی منطقه کردستان قادر به برگزاری انتخابات نیست برای اینکه قرار است انتخابات شورای استان‌ها در نینوا و انبار برگزار شود.

پیش از این، مسئولان استان کرکوک اعلام کرده بودند که قرار است پس از تصویب قانون شورای این استان در پارلمان، در انتخابات شرکت کند و ریاست منطقه کردستان عراق نیز زمان برگزاری انتخابات شوراهای استانی در سه استان «اربیل»، «سلیمانیه» و «دهوک» را در 12 سپتامبر آینده و همزمان با انتخابات پارلمانی و ریاستی این منطقه اعلام کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها