امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104102
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 130
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، کتاب تالب چشمه در قالب گزیده‌ای از سه مصدر معتبر حدیثی در باب مهدویت(الغیبه نعمانی، کمال الدین و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، کتاب تالب چشمه در قالب گزیده‌ای از سه مصدر معتبر حدیثی در باب مهدویت(الغیبه نعمانی، کمال الدین و تمام النعمه شیخ صدوق و الغیبه شیخ صدوق) از 12 فصل اصلی تشکیل شده نام و اوصاف، شناخت امام، غیبت، وظایف، ملاقات‌کنندگان، ظهور و قیام، حکومت امام زمان(عج)، زیبایی‌های ظهور، رجعت، آیات مهدوی و ولادت امام عصر(عج) از عناوین فصل‌های این کتاب است.

اوصاف ظاهری حضرت، خالی نبودن زمین از حجت، نیاز به امام، معصوم بودن امام زمان(عج)، امام زمان(عج) وارث انبیا،‌ سن طولانی حضرت، حتمی بودن غیبت، ظلم و جور مردم، خوف از دشمن،‌ خورشید پشت ابر، انتظار شرط قبولی اعمال و تاسف و نارضایتی از غیبت از جمله مباحث مطرح شده در زیرمجموعه فصل‌های اصلی کتاب است.

پیروی از امام،‌ ناراحت از فراق، رجوع به نائبان عام، دعا برای فرج، اصلاح امر حضرت، نشانه‌های ظهور، ندای آسمانی، پرچم امام زمان(عج)، قدرت امام در حکومت، روش امام روش پیامبری، زیبایی‌های ظهور، آیات مهدوی و ولادت حضرت و تکلم در کودکی از دیگر موضوعات زیرمجموعه فصل‌های اصلی این کتاب است.

تاکید فراوان به کتابت احادیث و حفظ آثار اهل بیت(ع) از این نظر است که با به کارگیری کلمات نورانی آن بزرگواران، آرامش به افراد عطا شود.

احادیث مربوط به مهدویت و آینده جهان نگاه خاصی را می‌طلبد تا با رجوع به منابع اولیه و معتبر، خرافات را از این موضوع پیراسته و جوانان جویای علم در این زمینه به چشمه زلال کلمات 14 معصوم در این زمینه رهنمون شود.

سه مصدر حدیثی مهم بحث غیبت (مهدویت) شامل کتاب غیبت تالیف ابوعبدالله نعمانی،‌ کتاب کمال الدین و تمام النعمه تالیف شیخ ابوجعفر صدوق و کتاب غیبت تالیف شیخ ابوجعفر طوسی است که این سه کتاب با روش و اسلوب مختص به خود، به رشته تحریر درآمده‌اند.

حجم فراوان این کتاب‌ها و وجود مطالبی که در حوصله مخاطبان نیست استفاده از این کتب را از محدوده عموم مردم خارج کرده و حتی برخی از اهل علم نیز آشنایی بسیار کمی با این منابع اولیه احادیث مهدویت دارند، در حالی که اگر کسی بخواهد در این زمینه سخنی متقن بیان کند چاره‌ای جز مطالعه منابع حدیثی ندارد.

به همین دلیل این کتاب دسته‌بندی ابواب جدید احادیث از این سه کتاب که بیشتر درخور فهم طلاب جوان و دانشجویان است را جمع‌آوری کرده و با حذف برخی نکات تکراری مجموعه‌ای غنی در عین اختصار را در دسترس مخاطبان قرار داده است.

این اثر گامی کوچک در زمینه زدودن خرافات از مباحث مهدوی است، زیرا نشر خرافات به دلیل فاصله گرفتن از منابع اصیل صورت می‌گیرد.

کتاب تالب چشمه در قالب گزیده‌ای از سه مصدر معتبر حدیثی در باب مهدویت(الغیبه نعمانی، کمال الدین و تمام النعمه شیخ صدوق و الغیبه شیخ صدوق) توسط حسن محمودی تالیف شده و با قیمت 6 هزار تومان و شمارگان 2 هزار نسخه به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به چاپ رسید.
انتهای پیام/78003/و30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها