امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104106
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی برای بزرگداشت مشفق کاشانی صادر کرد؛

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی برای بزرگداشت مشفق کاشانی صادر کرد؛

نعمت کام جستن از اندیشیدن و هم سخنی با کلمات موجب شکر حضرت احدیت است که در صفحه و ملک ، انسان و قلم هم صحبت یکدیگرند، از همین رو است که هیچ دانایی دون نمی‌گردد و هیچ دونی به دانایان نمی‌ماند .

در این جمله شاعران صاحبان سریر سرور و فاتحان فلات غرورند، آگاهان سر امانت و رمزگشایان غیبت و حضورند.

ان‌ لله تعالی کنوز تحت العرش مفاتیحه لسان الشعرا

و شعر شیواترین شور شهودی است که در هیات نوایی از نغمات عالم والا ولایت امن جان آدمی را به ولوله دعوت می‌کند، در آفرینش این عرشی‌ترین کلام فرشیان زبان زنده شاعر چشمه مروارید معرفت است که از حکم و ذوق و زلالی و طربناکی، جهان را آکنده می‌کند چه اینکه زمین خالی است از تلذذ ذوق، اگر شاعران در بزم شهر آشوبان شیدایی قلم و زبان بر نیارند.

بر این باوریم که گرامی‌داشت شاعر هوشیار زمان ‌آگاه، سیر انفسی است در وادی وداع با ظلمات و عروجی است به سمت سپیده کلمات.

پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و رجعت هنرمندان ایرانی و پارسایان پارسی گو به گنجینه‌های نیاکان نیک فطرت ، فرصتی فرخنده را پیش رو نهاد تا دگر باره در شعر به شکوه پارسی، نور و نیکی، روشنای ضمیر آدمیان روزگار باشد، آثار استاد عباس کی ‌منش (مشق کاشانی) جلوه‌ای از جاذبه جلال حال نفحات و سکنات در دلربای دری و شعر شیرین پارسی است که آسمانی‌ترین قله‌های معارف ناب شیعی را در فراخنای فلات فرهنگی ایران ادب مند به اهتراز در آورده است .

بی شک خوی مخملین و غزل ابریشمین مشفق کاشانی در تورق تاریخ دلدادگی‌های مهربانی‌ها جاودانه خواهد ماند. اینجانب به همه دست‌اندرکاران نکوداشت حریم حرم قلم دست مریزاد می‌گویم.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی.

* پیام صالحی برای بزرگداشت مشفق کاشانی

سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیامی بدین شرح صادر کرد:

شاعر ادیب و گرانمایه جناب آقای عباس کی منش (مشفق کاشانی) سلام علیکم؛

شعر تلالو الطاف رحمانی در جان گداخته شاعر است که از سویدای درون چونان چشمه‌ای جوشان باران کلمات را به تلاوت می‌نشیند و اندیشه و حکمت و معرفت را در ضمیر آدمیان می‌پراکند شاعر ، نماد عینی انسان رشد یافته است که بار سنگین فهمیدگی و فرزانگی را به سر منزل شوق می‌رساند و میراث گرانبها از خامه خیال انگیزش را برای فرداییان به یادگار می‌گذارد، بی شک پاسداشت فضائل شاعر زمان آگاه وظیفه همه نسل‌هایی است از خوان اندیشه.

ذوق سرشار او و هم قطارانش ، تمدنی فرهنگ مدار را برپا داشته اند. اینک که انقلاب شکوهمند اسلامی بازترین پنجره‌ها را برای رسیدن به تعالی فرهنگی به روی اهالی فرهنگ ، هنر و ادبیات کشور گشوده است به خود می‌بالیم که در آئین نکوداشت حضرت‌ عالی این لوح سپاس را تقدیم حضورتان نماییم .

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها