امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10411
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۲
تعداد بازدید: 193
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام گرای النهضه که رهبری ائتلاف حاکم بر این کشور را بر عهده دارد امروز ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام گرای النهضه که رهبری ائتلاف حاکم بر این کشور را بر عهده دارد امروز شنبه در سمینار «اجرای اهداف دین در حوزه سیاست» که در پایتخت تونس در حال برگزاری است گفت: نمایندگان مجلس موسسان تونس اهداف اسلام را در مفاد قانون اساسی پیاده می‌کنند.

غنوشی تاکید کرد: پیش نویس قانون اساسی تونس بر اساس متون دین اسلام  و اصول اسلامی و با توجه به مقتضای اوضاع مدرنیته امروز تدوین شده است.

الیوم السابع گزارش داد: نمایندگان مجلس موسسان تونس قرار است بررسی پیش نویس قانون اساسی را در جلسات علنی خود از اوایل ماه ژوئن آینده آغاز کنند تا فصل‌های پیش نویس را به رای بگذارند.

هر فصل پیش نویس قانون اساسی باید با رای اکثریت مطلق که 109 رای از جمع 217 نماینده مجلس است به تصویب برسد و در نهایت همه پیش نویس قانون اساسی در جلسه‌ای دیگر به رای گذاشته می‌شود که باید با رای حداقل دو سوم نمایندگان به تصویب برسد.

در صورتی که پیش نویس قانون اساسی دو سوم آرا را کسب نکند به همه پرسی مردم گذاشته می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار