امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104118
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، معاون فرهنگی و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش ظهر امروز در اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات قرآن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، معاون فرهنگی و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش ظهر امروز در اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم پایگاه‌های هوایی ارتش در همدان گفت: اداره عقیدتی سیاسی ارتش در راستای ترویج فرهنگ غنی و ناب اسلامی، معارف دینی و قرآن کریم تلاش می‌کند.

حجت‌الاسلام سعید نصیرالاسلام با اشاره به این‌که اداره عقیدتی سیاسی آموزش قرآن کریم و احادیث شریف اهل‌بیت (ع) را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: در این راستا از چندین ماه گذشته در 2 موضوع حدیث و قرآن کریم اقدامات خاصی انجام شده است.

وی ادامه داد: در راستای حدیث، کتابی با عنوان میزان‌الحکمه که در برگیرنده احادیث منتخب است توسط کارشناسان اداره عقیدتی سیاسی تهیه و به چاپ رسیده که بیش از یک‌هزار جلد از این کتاب در اختیار برادران و خواهران نیروی هوایی قرار گرفته است.

نصیرالاسلام عنوان کرد: برای بهره‌گیری بیشتر از این کتاب فایل اصلی در سایت نیروی هوایی قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش در ادامه با اشاره به افزایش 20 درصدی نفرات برتر نسبت به مشابه سال گذشته گفت: آزمون حدیث در سراسر یگان‌ها به صورت متمرکز با اعزام نمایندگانی از عقیدتی سیاسی انجام شد و منتخبین به سازمان عقیدتی سیاسی ارتش معرفی شدند.

وی عنوان کرد: برای تمامی شرکت کنندگان، داوران و مسئولان اجرایی و همچنین برای تمامی اماکن مذهبی، فرهنگی هنری موجود در پایگاه‌های هوایی شناسنامه‌ای در نظر گرفته شده است که در برنامه‌ریزی‌های دقیق موثر و مثمر ثمر خواهد بود.

نصیرالاسلام با توجه به درخواست شرکت‌کنندگان مبنی بر مشکل و طولانی بودن احادیث خاطرنشان کرد: این امر موجب شده علاوه بر محدودیت شرکت‌کنندگان در بین یگان‌های نیروی هوایی شاهد شرکت تعداد خاصی در مسابقات حدیث باشیم که امید است سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این خصوص چاره‌اندیشی کند.

وی همچنین افزود: امسال مسابقات قرآن همانند سال‌های گذشته بین کلیه افراد نیروی هوایی با شرکت یک‌هزار و 250 نفر در یک آزمون با یک تیم اجرایی اداره عقیدتی سیاسی و 2 تیم داوری برادر و خواهران برابر با استانداردهای دارالقرآن برگزار شد.

معاون فرهنگی و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش اظهار کرد: در این دوره از مسابقات که با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در بین فرزندان، همسران و بانوان شاغل، ترویج منابع و اصول دین مبین اسلام و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم برگزار شده بود پس از رقابت در مرحله مقدماتی که در یگان‌های نیروی هوایی برگزار شد 146 نفر از 17 پایگاه به مسابقات راه یافتند.

نصیرالاسلام همچنین افزود: این مسابقات در رشته‌های حفظ کل، 20 جزء، 15 جزء، 10 جزء، پنج جزء، سه جزء و قرائت، ترتیل و تفسیر قرآن کریم در مقطع دبیرستان، دانشجویان، طلاب، همسران و خواهران شاغل در این یگان به مدت 2 روز در پایگاه هوایی شهید نوژه برگزار شد و نفرات برتر به مسابقات قرآن ارتش جمهوری اسلامی راه می‌یابند.

در ادامه جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به سالروز شهادت شهید محمد نوژه و شهید سید عبدالله بشیری‌موسوی گفت: شهید نوژه جزو شهدای خط مقدم و یکی از خط‌شکنان در روزهای غربت اسلام است که برای همیشه جاودانه خواهد ماند.

حجت‌الاسلام عباس  محمدحسنی با اشاره به چهاردهمین دوره مسابقات قرآن نیروهای هوایی افزود: امروزه که دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن بر اسلام به کار گرفته‌اند تنها راه برون رفت ما از این فتنه‌ها پناهنده شدن به فرهنگ قرآن است.

وی ادامه داد: با شرکت مستمر در جلسات قرآن، عمل به دستورات و تدبر در قرآن می‌توانیم تمام زمینه‌های این فتنه‌ها را از بین ببریم.

در پایان در بخش خواهران شاغل از خانم سکینه طلایی از پایگاه هوایی شهید لشگری مهرآباد تهران در حفظ 30 جزء، در حفظ 20 جزء از مرضیه مقصودلو از شهید دوران شیراز، حفظ 15 جزء حکیمه عبدالعظیمی از پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان، حفظ 10 جزء سیده سمانه موسوی اصل از شهید دوران شیراز، حفظ پنج جزء اعظم طلا شهید دوران شیراز، در رشته ترتیل فاطمه فلاح از اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی، مفاهیم سطح یک خدیجه حقیقت گشتی از اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی، مفاهیم سطح 2 از فرزانه واثقی از شهید بابایی اصفهان برتر شدند.

در بخش برادران حفظ کل قرآن رضا صادقی‌زاده از مهرآباد تهران، 20 جزء مرتضی امیدی از مهرآباد تهران، 10 جزء علی‌اصغر کرمی از شهید بابایی اصفهان، پنج جزء محمدمهدی شیخ از پشتیبانی مرکز و سه جزء امیرحسین نیک از شهید دوران شیراز به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

در بخش تحقیق، رضا آریایی‌فر از شهید دوران شیراز نفر اول شد.  

در بخش تفسیر طلاب، دانشجو و دبیرستان محمدرضا اخوان خرازیان از شهید بابایی اصفهان به عنوان نفر اول معرفی شد.

در بخش همسران و فرزندان دختر در حفظ 30 جزء اشرف نادی از شهید لشگری مهرآباد تهران، 20 جزء ریحانه گودرزی از شهید لشگری مهرآباد تهران، 15 جزء حبیبه صالحی از شهید یاسینی، 10 جزء سمیه مهرابی‌پور از پشتیبانی مرکز، پنج جزء فائزه جهانگردی از لشگری و سه جزء معصومه شعبانی از پایگاه شهید نوژه نفرات برتر شدند.

در بخش ترتیل همسران مهین میرصفوی از لشگری، در بخش ترتیل دانشجو و طلاب خواهران سمانه کوچکی از لشگری، تفسیر همسران اکرم انصاری‌یاور از پشتیبانی مرکز، تفسیر دانشجویان و طلاب مریم زارع‌مقدم از شهید دوران مقام‌های اول را به خود اختصاص دادند و با اهدای لوح و هدایایی از آن‌ها تجلیل شد.
انتهای پیام/89027/م30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها