امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104124
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نشست خبری که عصر ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نشست خبری که عصر امروز در این سازمان پیرامون عدم تمدید اجرای برنامه «شبی در کهکشان‌ها» اظهار داشت: این برنامه طی یک ماه گذشته در بوستان ولایت با حضور و استقبال گسترده مردم در 31 شب برگزار شد که امشب آخرین اجرای آن را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: حدود 103 هزار نفر در این برنامه حضور پیدا کردند که حتی حضور برخی از مردم استان‌های دیگر را نیز شاهد بودیم؛ در 10 شب اخیر نیز هر شب بیش از سه هزار نفر در این برنامه حضور داشته‌اند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ثبت‌نام برای حضور در این برنامه به صورت اینترنتی بود 130 هزار نفر که جمعیت قابل توجهی است در لیست انتظار برای شرکت در این مراسم هستند اما این مراسم شب آخر خود را امشب برگزار می‌کند.

حجت‌الاسلام مرادی بیان داشت: این کار برای اولین‌بار توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و ارتش انجام گرفت که با توجه به هماهنگی‌ها و فضاسازی مناسب جزو پرمخاطب‌ترین برنامه‌های فرهنگی بوده است که استقبال از این برنامه از طیف خاص به طیف گسترده تغییر یافت.

وی افزود: بنده که در اجرای برنامه «شبی در کهکشان‌ها» حاضر بودم و حضور پرشور مردم را می‌دیدم به نکته قابل توجهی رسیدم؛ آن قدر این برنامه برای مردم جذاب بود که در انفجارها و شرایط خاص بدون تردد در محل خود می‌نشستند و تمام لحظه‌های شاد را شاد بودند و در صحنه‌های غمبار نیز اشک می‌ریختند. این برنامه از ناحیه هنرمندان رشته‌های مختلف، مسئولان، طلاب خارجی از 30 کشور و دانشجویان نخبه مو.رد توجه قرار گرفت و حتی قابلیت این را دارد که تا 3 ماه اجرا شود.

حجت‌الاسلام مرادی از همکاری و مساعدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در این برنامه فرهنگی قدردانی کرد و گفت:‌ در اجرای این برنامه امیر سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش، سرتیپ دادرس و سرتیپ گلفام و پرسنل کادر ارتش همکاری مستمری داشتند و آقای ‌بهزادپور توانست با نگاه هنری این کار ارزشی را به خوبی اجرا کند.

وی ادامه داد: مردم حضور و نظم خوبی در این برنامه داشتند البته اگر نظم در کار نبود حتی حوادثی را نیز در بر داشت.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان داشت: هر شب تعداد قابل توجهی نامه از ابراز احساسات مردم دریافت کردیم که از این برنامه رضایت داشته و درخواست ادامه آن را کرده‌اند.

حجت‌الاسلام مرادی گفت: برای ادامه برگزاری «شبی در کهکشان‌ها» مشکل مالی نداریم اما مشکل در تأمین نیروی انسانی نظامی وجود دارد؛ اگر بخواهیم شرحی از حضور اجراکنندگان بدهیم این است که شبانه هزار نفر در این نمایش کار می‌کردند تا 3 هزار نفر استفاده کنند؛ غیر از روحیه جهادی و عشق و علاقه هیچ محرکی نمی‌تواند اینگونه افراد را پای کار بیاورد.

وی در خصوص امتداد ارتباط با مخاطبان اظهار داشت: در این راستا مراحل نهایی برای راه‌اندازی باشگاه مخاطبان در حال اجراست؛ مخاطبان دسته‌بندی شدند تا با ایجاد فضای خوب مردم را در برنامه‌های دیگر که خود علاقه‌مند هستند مشارکت دهیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: مردم با حضور در برنامه‌هایی از جمله «مادران چشم‌انتظار» و «شبی در کهکشان‌ها» نشان دادند که ارادت زیادی به شهدا دارند. مسئولان فرهنگی، متولیان و هنرمندان نیز باید تلاش کنند تا برنامه‌های مرتبط با شهدا را ارتقا بخشند.

حجت‌الاسلام مرادی در خصوص اجرای این برنامه در استان‌ها و حتی خارج از کشور بیان داشت: چنین برنامه‌ای توسط آقای بهزادپور در استان‌هایی از جمله ایلام و خوزستان انجام شد و ما در صورت لزوم و مطابق اساسنامه می‌توانیم این برنامه را در خارج کشور نیز انجام دهیم.

وی در خصوص محل برگزاری مراسم گفت: قبلاً مصلی تهران را برای اجرای این برنامه در نظر داشتیم اما با توجه به تداخل آن با نماز جمعه منتفی شد. بوستان ولایت را برای اجرای این مراسم در نظر گرفتیم که به نسبت خوب بود اما مطلوب ما این است که مدیریت و شورای شهر تهران فضایی استاندارد برای اجرای این دست نمایش‌ها و سناریوهای مشابه ایجاد کند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پایان گفت: اغلب هنرمندان درخواست کردند تا اثر فاخری مانند شبی در کهکشان‌ها که مورد توجه مردم قرار گرفته است ادامه پیدا کند اما فعلاً این امکان وجود ندارد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها