امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104133
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 120
سیداسدالله جولایی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره با آمار زندانیان جرائم غیر عمد استان‌های کشور اظهار داشت: ...

سیداسدالله جولایی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره با آمار زندانیان جرائم غیر عمد استان‌های کشور اظهار داشت: از تعداد 8 هزار و 740 زندانی جرائم غیر عمد و غیر کلاهبرداری، 8 هزار و 639 نفر مرد و 101 نفر زن هستند.

وی افزود: استان ایلام با 7 زندانی مهریه و یک زندانی نفقه کمترین پرونده را در خصوص حقوق خانواده به خود اختصاص داده است، همچنین استان فارس با 263 زندانی مهریه و 45 زندانی محکوم به پرداخت نفقه بیشترین زندانی مرد را در آمار کشوری دارد.

مدیر عامل ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه استان‌های بوشهر، سمنان و یزد هیچ زندانی محکوم به نفقه‌ای ندارند گفت: کمترین زندانی جرائم غیر عمد به ترتیب مربوط استان یزد با 50 نفر، سمنان با 89نفر و سیستان و بلوچستان با 91 نفر است همچنین استان تهران با 982 زندانی، استان فارس با 891 نفر و اصفهان با 596 زندانی بیشتری آمار زندانیان جرائم غیر عمد را به خود اختصاص داده‌اند.

جولایی با اشاره به اینکه بیشترین زندانی مربوط به صدور چک بلامحل است گفت: در این زمینه استان تهران 568 زندانی، استان فارس 396 زندانی و استان اصفهان نیز 326 زندانی دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: از مجموع 1788 زندانی محکوم به پرداخت دیه، 1565 نفر پرونده‌های تصادفات رانندگی را به خود اختصاص می‌دهند که از این تعداد 784 نفر زندانی منجر به فوت و 781 نفر زندانی منجر به جرح هستند.

وی با اشاره به تلاش ستاد دیه کشور مبنی بر اصلاح و تصویب قانون بیمه اجباری شخص ثالث و تمدید مهلت آزمایشی آن گفت: با این اقدام ستاد دیه ورودی زندان‌ها در روز به 2 یا 3 نفر رسیده است.

جولایی در پایان خاطر نشان کرد: آن چه بیش از هر چیزی اهمیت دارد بحث فرهنگ‌سازی است، هر اندازه که یک فعل ناهنجار در منظر عموم ناپسند است به همان اندازه نیز یک تخلف رانندگی قبیح بوده و مرتکب آن متخلف شرع و عرف به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها