امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104141
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی شب گذشته در مجموعه فرهنگی شهید گرکانی وزارت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی شب گذشته در مجموعه فرهنگی شهید گرکانی وزارت اقتصاد در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار اعلام کرد، لازمه موفقیت بسته سیاستی دولت برای خروج غیرتورمی از رکود اقتصادی، توافق عمومی جامعه و همکاری با دولت است.

وی افزود: دولت قبل از اجرا انتشار بسته سیاستی خروج از رکود را انجام داد تا از نقدها و نقطه‌نظرات کارشناسان استفاده کرد و اجرای این سیاست‌ها مستلزم همفکری و همدلی مردم و دستگاه‌های حکومتی با یکدیگر است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه امسال از جانب مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، گفت: شرایط جامعه از نظر اقتصادی خطیر است و واژه مدیریت جهادی به این معناست که تلاش بیش از متعارف برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و انسانی باید انجام شود.

وی تأکید کرد: مجموعه قوا، مجلس و مردم باید در کنار دولت و هم صدا باشند، تا خروج غیرتورمی از رکود به راحتی انجام شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خبرنگاران را در خط مقدم جهاد اقتصادی برای مقابله با وضعیت رکود تورمی فعلی عنوان کرد و گفت: اگر امروز اقتصاد از رکود خارج شود و در این عرصه موفق باشیم، در عرصه مبارزه سیاسی هم توفیق با ما خواهد بود.

وی از رسانه‌ها خواست، به نقد منصفانه برنامه‌های دولت بپردازند و با نقطه نظرات کارشناسی آن را تکمیل کنند.

طیب‌نیا افزود: سال قبل در چنین روزهایی دولت روی کار آمد که وضعیت اقتصادی آشفته بود.

وی تأکید کرد: شرایط خطیر و بحرانی تورم اقتصادی وضعیتی ترسیم کرده که از آن به یک جنگ تحمیلی و بلکه سخت‌تر یاد می‌شود که این جنگ تمام عیار اقتصادی به مردم تحمیل شده است.

طیب‌نیا تأکید کرد: دولت سال گذشته توفیقات قابل ملاحظه‌ای داشته واین به دلیل هم‌فکری و همراهی مردم و دولت است.

طیب‌نیا افزود: برای خروج از شرایط رکود اقتصادی که منجر به تشدید تورم نشود، نیاز به همفکری و همراهی مردم دارد و این برای اولین بار است که قبل از تقدیم لایحه به مجلس سیاست‌های دولت در معرض افکار عمومی و کارشناسان قرار گرفته تا با نقدهای منصفانه کمک کنند، این بسته بهتر تدوین شود.

وی تأکید کرد: سیاست‌های تکمیلی بسته خروج از رکود که در واقع یک بسته نیست، بلکه یک بازه‌ای از سیاست‌هاست که با نقطه‌نظرات کارشناسی تکمیل می‌شود و ما از نقدهای رسانه‌ای در این بسته استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها