امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104157
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 22
محمدرضا خاتمی، عضو شورای مرکزی حزب منحله مشارکت گفت و گویی با ایسکا نیوز انجام داده است.      در ادامه گزیده‌ای از اظهارات محمدرضا خاتمی را ...

محمدرضا خاتمی، عضو شورای مرکزی حزب منحله مشارکت گفت و گویی با ایسکا نیوز انجام داده است. 
 
 
در ادامه گزیده‌ای از اظهارات محمدرضا خاتمی را می‌خوانید؛
 
- انتقاد ما از دولت به چینشی است که در حوزه مدیریت سیاست داخلی کشور به وجود آمده است . با توجه به آنکه یکی از برنامه های دولت یازدهم در عرصه سیاسی توسعه سیاست داخلی بوده، دولت باید کسانی را مصدر این امر قرار می داد که به توسعه سیاسی ایمان و باور داشته باشند. از نظر ما این اتفاق نیافتاد .اگر در این عرصه پیشرفت جدی حاصل نشده است برای این است که چینش سیاسی دولت چینش مناسبی نبوده و توان لازم را برای پیشبرد برنامه ها را ندارند.
 
- به نظر من در این میان یکی از نقاط ضعف دولت، ارتباط با مردم و نخبگان است . روابط عمومی دولت خیلی موثر نبوده است.
 
- حتی یک رای اصولگرایانی که الان مدعی اصولگرایی هستند در سبد آقای روحانی قرار ندارد. این در حالی ست که برخی اصولگرایان همچون آقای ناطق نوری که اصولگرایان واقعی هستند از روحانی حمایت کردند اما موضوع این است که این گروه از افراد که اصولگرای واقعی هستند ، در جریان اصولگرایی به اصولگرایی شناخته نمی شوند .
 
- از نظر من دولت درست می گوید و موضعی مستقل دارد چراکه آقای روحانی عضو روحانیت مبارز بودند که حالا روحانیت مبارز ایشان را قبول ندارد ، زمانی دیگر عضو حزب جمهوری بودند که الان عضویت ندارند . پس از آن هم عضو جریان های عامی که در کشور وجود دارد بودند . با این همه ، من این موضوع را حُسن نمی دانم ؛ به اعتقاد من در یک روند دموکراسی و مردم سالاری تنها دولت هایی می توانند پاسخگو باشند که عقبه تشکیلاتی داشته باشند . این حُسن نیست که بگوییم یک وزیر را از جریان راست انتخاب کردم و یک وزیر دیگر را از جریان چپ . یا اینکه یکی اصولگراست و دیگری اصلاح طلب .
 
- در واقع نقد اصلی اصلاح‌طلبان به کابینه آقای روحانی همین وزارت کشور است، اما به این معنا نیست که در جاهای دیگر نقد نداشته باشیم. البته اصلاح طلبان به هیچ وجه به دنبال این نیستند که بگویند یک اصلاح طلب را انتصاب کنید.

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه ها می باشد وخبر گزاری فارس صرفا آن را باز نشر کرده است

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها