امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104165
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;   «جیمز جفری»، مسئول تیم سیاست‌گذاری ایران و مشاور عالی «کاندو لیزا رایس»، وزیر خارجه پیشین  آمریکا  که

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;   «جیمز جفری»، مسئول تیم سیاست‌گذاری ایران و مشاور عالی «کاندو لیزا رایس»، وزیر خارجه پیشین  آمریکا  که درکشورهای مختلفی خدمت کرده است طی یادداشتی که در اندیشکده «واشنگتن» منتشر شده است، می‌نویسد: بعید است که ایران در برهه فعلی محدودیت‌های بیشتر در فعالیت‌های هسته‌ای خود را بپذیرد اما این بدین مفهوم نیست که آمریکا نیز درصدد هرگونه توافق با ایران برآمده زیرا این خود منجر به آسیب رساندن به منافع راهبردی آمریکا خواهد شد.

این دیپلمات آمریکایی در ادامه یادداشت خود با اشاره به مشکلات موجود در راه عدم توافق هسته‌ای با ایران مواردی را به دولتمردان این کشور نصیحت می‌کند و می‌نویسد: درصورت مشکل ایجادشدن در راه مذاکرات، واشنگتن باید بلافاصله گفت‌وگو‌ها را به حالت تعلیق درآورد.

جیمز جفری می‌نویسد: آمریکا البته باید از اعمال تحریم‌های جدید چشم پوشی کند اما تحریم‌های کنونی را در سطح فعلی نگه داشته باشد و همچنین سرمایه‌های ایران نیز باید در جهان تا حد امکان توقیف شوند.

این دیپلمات اسبق آمریکایی در ادامه یادداشت خود می‌نویسد: به ایران باید تفهیم شود که آمریکا در طرح اقدام مشترک تجدید نظر نکرده و به ویژه بابت بازرسی های سرزده تغییری را لحاظ نمی‌کند.

همچنین باید ارسال تجهیزات نظامی بیشتر به اسرائیل صورت بگیرد تا تل‌آویو بتواند به تاسیسات ایران حمله نظامی کند و در ضمن بتواند قابلیت‌های نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس را به پیش ببرد.

لازم است تا این موارد در مذاکرات غیر مستقیم به ایران تفهیم شوند و در ضمن سازمان بین‌المللی انرژی هسته‌ای، کنگره، اسرائیل  و شرکای مختلف آمریکا نیز بدان آگاه باشند.

از سرگیری مجدد مذاکرات  1+5 با ایران زمانی صورت گیرد که این کشور واقعا در زمینه اثبات عدم ابهام آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای بدون فرآیند غنی سازی جدی باشد.

این دیپلمات سابق آمریکایی در خاتمه یادداشت خود می‌‌نویسد: البته استفاده از نیروی نظامی در صورتی است که ایران از خطوط قرمز (تولید 250 کیلوگرم اورانیوم 20% ) عبور کرده باشد هرچند که این گزینه مناسب نیست و دردسر ساز است اما برای آمریکا ضرورت دارد تا در پی حفظ منافع حیاتی خود باشد. آمریکا باید آماده استفاده از رویکرد نظامی باشد یا این که سرانجام با ایران مجهز به سلاح هسته‌ای رو به رو شود.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها