امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104166
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 102
عطا‌ءالله سلطانی‌صبور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به

عطا‌ءالله سلطانی‌صبور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به استیضاح وزیر علوم گفت: فرجی‌دانا در زمان گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس وعده‌هایی داد که متاسفانه از همان ابتدا به وعده‌ها و قول‌های خود عمل نکرد.

وی افزود: وقتی ما به فرجی‌دانا رای اعتماد دادیم شرایطی را مشخص کردیم که وی هم پذیرفت و قرار شد دانشگاه را محل منازعات سیاسی نکند، از سیاسی‌کاری و انتصاب افراد مسئله‌دار و مرتبط با فتنه در پست‌های حساس پرهیز کند، دانشگاه را متشنج نسازد و دانشگاه‌ها را به باشگاه سیاسی تبدیل نکند، ولی همین که وارد وزارتخانه شد، قول و قرارش را فراموش کرد و درست برعکس قول‌هایی که داده بود عمل کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فرجی‌دانا در انتصاب‌هایش افرادی را در پست‌های حساس قرار داد که حتی وزارت اطلاعات همین دولت هم آن‌ها را تائید نکرد و این نشان می‌دهد کار مشکل دارد.

سلطانی ضمن انتقاد از نحوه انتخاب روسای دانشگاه‌ها توسط وزیر علوم، ادامه داد: اگر انتخاب روسای دانشگاه‌ها به درستی انجام می‌شد اکنون در کشور به جای رئیس این همه سرپرست وجود نداشت و شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی به افراد مناسب برای ریاست دانشگاه‌های مختلف رای داده بود ولی وزیرعلوم با این شورا هم سازگار نبود و به نوعی دانشگاه‌ها را با تعیین سرپرست معطل کرد.

وی با بیان اینکه مشکلات وزیر علوم یک مورد و دو مورد نیست، اظهار داشت: یکی دیگر از نگرانی‌های نمایندگان مجلس کند شدن روند علمی در دانشگاه‌ها بود، طی یکسال گذشته ایران در تولید علم دو پله سقوط کرده و این نشان می‌دهد نگرانی نمایندگان مجلس بی‌دلیل نبوده‌است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر علوم به بیراهه می‌رود، افزود: من خودم به فرجی‌دانا برای تصدی وزارت علوم رای دادم، صبح روز رای‌گیری هم به او گفتم شما لجوج هستید. آن روز احساس می‌کردم فرجی‌دانا متدین و به وعده‌هایش وفادار است ولی اینطور نشد.

سلطانی در رابطه با مطرح کردن بحث بورسیه‌های غیرقانونی‌ اضافه کرد: در این رابطه باید همان‌گونه که در قانون و بخش‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد عمل کرد، یعنی با هرکس رانت گرفته برخورد شود، ولی باید بورسیه‌های گذشته را بیاورند، البته من حامی دولت قبل نیستم ولی باید معلوم شود در دولت‌های گذشته چقدر بورسیه‌ها غیرقانونی بوده‌است.

وی تاکید کرد: ما با رانت و خلاف قانون عمل‌کردن مخالفیم، چه در این دولت و چه دولت‌های قبل وجود داشته باشد فرقی نمی‌کند، با هرکس با رانت بورسیه گرفته باید برخود شود ولی نباید به خاطر منافع سیاسی حق کسانی که قانونی بورسیه شده‌اند، ضایع شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها