امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104174
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در پایان نشست هیأت وزیران با اشاره به تعامل و همکاری خوب دولت و ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در پایان نشست هیأت وزیران با اشاره به تعامل و همکاری خوب دولت و مجلس اظهار امیدواری کرد نمایندگان مجلس رای اعتماد دوباره ای به فرجی دانا که شخصیت فهیم و دانشمندی است، بدهند.
وی افزود: با توجه به تصمیمی که دولت برای شروع به کار به هنگام دانشگاه‌ها و واحد‌های اموزشی دارد و شرائطی که الان بوجود آمده و نکته هایی که برای برخی نمایندگان در خصوص عملکرد وزیر علوم تحقیقات و فناوری حاصل شده است، فکر می کنم انشاءالله با درایت مجلس که تا الان در همه امور کمک کار دولت بوده در آغاز اولین سالگرد دولت باز هم اجازه نخواهند داد دانشگاه ها بدون وزیر علوم اداره شود.
وی گفت: در سال فرهنگ که مقام معظم رهبری به مسائل و مباحث فرهنگی اشاره دارند  این انتظار هست با توجه به گستردگی کار وزارت علوم، مجلس محترم این فرصت را مجدداً فراهم کند و این شائبه ای که ممکن است پیش آید که مجلس محترم حتی 9 ماه به یک وزیر فرصت نداد و زمینه استیضاح او را فراهم کرد، برطرف کند.
سخنگوی دولت اضافه کرد: با رای اعتماد مجدد نمایندگان مجلس به وزیر علوم که شخصیت فهیم و دانشمندی است و مقبولیت کافی در بین استادان محترم و دانشجویان دارد، می‌شود امیدوار بود مردم ایران اسلامی همچون گذشته شاهد همکاری بین دولت و مجلس و همچنین دولت و مجلس با قوه قضائیه باشند که آثارش ارائه خدمت به مردم شریف و بزرگوار باشد.
نوبخت همچنین با اشاره به بیست‌وچهارم مرداد سالروز آغاز به کار رسمی دولت یازدهم گفت: براساس تقسیم کار میان اعضای دولت قرار شد در مدت دو هفته گزارش های لازم  به مردم شریف و فهیم ایران ارائه شود .
سخنگوی دولت افزود: در سالی که برای دولت گذشت شاید مهم ترین دستاورد، تعامل دولت با قوای دیگر بود و در این ارتباط  تعامل و همکاری بین دولت و مجلس سبب شد مجلس در سال گذشته با درخواست دولت در زمینه  اصلاح بودجه سال 92 موافقت و همچنین لایحه بودجه سال 93 را به هنگام تصویب کند.
وی اضافه کرد: موافقت با لایحه یک فوریتی اصلاحیه نظام بودجه ریزی کشور در هفته گذشته و همچنین لایحه رفع موانع تولید که امروز با رای بسیار ارزنده ای در مجلس تصویب شد، دو اقدام سنجیده و مناسب نمایندگان مجلس  در جهت کمک به دولت است که با این اقدامات این امکان در اختیار دولت قرار داده شد تا فضای بسیار خوبی برای کشور واقتصاد ایران بوجود آورد به طوری که در این فاصله حداقل رشد منفی اقتصادی شش و هشت دهم درصدی کشور به حدود منفی یک و نه دهم درصد و نرخ بیکاری نقطه به نقطه از چهل و چهار درصد به حدود چهارده درصد کاهش یافت و هم اکنون همت دولت برای رفع رکود و رونق اشتغال در سایه این صمیمیت مجلس به انجام رسید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار