امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104175
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته نامه آمریکایی «فرانت پیج مگزین» طی گزارشی در زمینه 1 سال فعالیت حسن روحانی، رییس جمهور ایران و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته نامه آمریکایی «فرانت پیج مگزین» طی گزارشی در زمینه 1 سال فعالیت حسن روحانی، رییس جمهور ایران و پایبندی وی به اصول و مبانی جمهوری اسلامی می‌نویسد: «حسن روحانی»، رییس جمهور ایران به طور غیر قابل انتظاری اهداف جمهوری اسلامی را از لحاظ عقیدتی، اقتصادی و ژئو پلتیکی به اجرا گذاشت. در واقع حسن روحانی موفق شد تا اصول و مبانی عقیدتی جمهوری اسلامی و راهبردهای اقتصادی، ژئو پلتیکی خود را در هم ادغام کند.

روحانی و تیم هسته‌ای وی با رویارویی با غرب در مذاکرات هسته‌ای به ویژه با آمریکا موجب کاستن از لحن بسیار تند این کشور شده و در عین حال آن‌ها از موضع شکننده و ضعیف اوباما در قبال ایران بهره برداری می‌کنند.

این رسانه آمریکایی می‌نویسد: تیم هسته‌ای روحانی موفق شد در گام‌های آغازین از شدت تحریم های تحمیلی کاسته و باعث آزادی برخی از سرمایه‌های مسدود شده ایران شود.

بنابر این گزارش، روحانی در اهداف منطبق شده خود با نظام سعی کرده است تا در عرصه‌های بین‌المللی ، مذاکرات هسته‌ای و موضوع اقتصادی اهداف ایران در سیاست خارجی را در منطقه به پیش ببرد.

برای مثال حسن روحانی حمایت خود را از دولت سوریه از هر لحاظ  بیان کرد. هم‌چنین وی کماکان از حزب‌الله لبنان و حماس حمایت می‌کند. همچنین باید گفت که در سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی در زمینه اسرائیل نیز تغییری ایجاد نشده است.

فرانت پیج مگزین در خاتمه گزارش خود می‌نویسد: وفاداری به اهداف و اصول جمهوری اسلامی، خصومت با اسرائیل و حمایت از حزب‌الله لبنان و دیگر گروه های اسلامی منطقه جز اصول اساسی و بدون تغییر هر سیاستمدار ایرانی است که ضرورت دارد  پیگیری شود. این قوانین جز مبانی‌ سیاسی، عقیدتی جمهوری اسلامی ایران هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها