امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104188
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه) 26 مرداد در مراسم تجلیل از نمایندگان ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه) 26 مرداد در مراسم تجلیل از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس با تبریک سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: این روز در تاریخ ایران روز بسیار شورانگیز بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آزادگان به نوعی مجاهدت مضاعف داشتند چرا که این عزیزان از یک سو در میدان رزم مجاهدت کردند و از سویی دیگر با مقاومت در اردوگاه‌ها صلابت ایران اسلامی و مفهوم انسان برگزیده را نشان دادند.

وی با یادآوری جمع آوری و چاپ مجموعه هایی از خاطرات و زندگی آزادگان در دوران اسارت ادامه داد: خاطرات این عزیزان در قالب کتاب قطوری با عنوان خاطرات فرماندهان سپاه چاپ شده و این کتاب یک کتاب درس آموزی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجموعه کتاب خاطرات آزادگان و فرماندهان سپاه نکات بسیار زیبا و هنرمندانه ای از فعالیت ها و نقش آفرینی این عزیزان وجود دارد تصریح کرد: نقشی که آزادگان در حوزه های مختلف ایفا می کردند توانسته صلابت یک سرباز واقعی اسلام را نشان دهد که این کار بسیار ارزشمندی است.

لاریجانی گفت: خوشبختانه صلابت آزادگان در دوران اسارت روحیه دشمن در اردوگاه‌های مختلف را شکست و در این بین نقش آقای ابوترابی در ایجاد هماهنگی‌های لازم  و روحیه دادن به اسرا بسیار حائز اهمیت است.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه ویژگی بالا بردن غیرت دینی و چنین استعدادهایی در همه انسان ها وجود دارد و فقط مجال می خواهد این را باور کنیم گفت: آقای ابوترابی با این باور توانستند اردوگاهها را به مدرسه ای برای آموزش و تقویت ویژگی های انسانی تبدیل کنند و اقدامات هوشمندانه وی به خوبی مسیر اردوگاهها را به سمت یک مدرسه تقویتی تغییر داد.

لاریجانی ادامه داد: از مطالب و خاطرات آقای ابوترابی این احساس را دارم که به تصور ایشان زندگی انسان هم به نوعی یک اردوگاه است و انسان در این دنیا اسیر شده است و این آزاده سرافراز به شکلی رزمندگان را تربیت می کردند که از دوران اسارت لذت ببرند و ترجیح دهند در همان اردوگاهها بمانند.

لاریجانی افزود: براساس آموزش های ارائه شده در اردوگاه‌ها رزمندگان در مواقعی که با مشکلی مواجه می شدند احساس می کردند در حال انجام یک وظیفه که از طرف خداوند به آنها محول شده است می باشند و با چنین تفکری آن دوران را پشت سر گذاشتند.

رئیس مجلس تصریح کرد: داشتن چنین نگاهی به دنیا حال بسیار مهمی است که باعث دقت انسان در رفتار، گفتار، کردار و توجه به کمک به همنوعان می شود و از این طریق می توان شاهد حرکت و پیشرفت تفکر اسلامی بود.

وی به سفر خود به یکی از کشورهای اروپایی و دیدار با رئیس مجلس آن کشور اشاره کرد و گفت: در این دیدار رئیس مجلس آن کشور اروپایی موارد و نکاتی را در مورد حقوق بشر بیان کرد که بنده به ایشان گفتم به طور کلی دو مدل و سبک زندگی وجود دارد که یک مدل آن پیشرفت های مادی را مدنظر دارد و بقیه زندگی را براساس این خط اصلی کوک می کنیم و مدل دیگر برپایه سعادت انسان طراحی شده و این سعادت فقط بعد پیشرفت های مادی نیست و به وجوه مختلف توجه دارد.

لاریجانی گفت: یکی از مشکلات ما  همین موضوع سعادت است چرا که نگاه یک بعدی ما به این مقوله مشکلات اجتماعی بسیاری را ایجاد کرده است. البته هستند تعدادی از رجال سیاسی که به این مفاهیم توجه لازم را دارند.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه این طرز فکر که انسان در زندگی خود احساس کند یک ماموریت چند وجهی دارد و در هر موقعیتی باید با استفاده از استعدادهای خود موثر باشد بسیار مهم است گفت: خاطرات آزادگان سرافراز این نکته را به ما متذکر می شود که مسلک اسلامی به خوبی انسان ها را در مسیر درست که به همه وجوه و ساحت های بشری توجه دارد قرار داده است.

وی ادامه داد: یکی از توفیقات ما این است که در زمانی زندگی می کنیم که این تجربیات و مجاهدت ها چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب که سعادت انسان را دنبال می کند اتفاق افتاده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از خداوند متعال می خواهم به شما آزادگان سرافراز توفیق دهد، شما آزادگان و کارکنان مجلس افتخار مجلس شورای اسلامی هستید و مجلس توفیق دارد که از وجود شما آزادگان برخوردار است. امیدواریم در طول زندگی خود باعث خیر و پیشرفت و برکت کشور باشید.

در این مراسم از امیر خجسته، سید عیسی دارایی، محمد دهقانی، ضرغام صادقی، قاسم جعفری، احمد توکلی، علی علیلو، حسین آذین، محمد مهدی رهبری، علی هاشمی، مجید ضیغمی کاشان، مسعود پرویز حمیدی، ابوالفضل کرمی، مرتضی رضویانی، احمد هاشم زاده ، حسین یوسفی، اصغر گرانمایه پور و مجید فریدات به‌عنوان آزادگان مجلس شورای اسلامی تجلیل شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها