امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۱۰:۱۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1042
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «براثا»، منابع آگاه و مرتبط با مراکز رای‌گیری در انتخابات شوراهای استانداری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «براثا»، منابع آگاه و مرتبط با مراکز رای‌گیری در انتخابات شوراهای استانداری در عراق اعلام کردند که ائتلاف «شهروند 411» در اکثر استانها از جمله بغداد، بصره، عمارة، ناصریة، واسط و السماوة در صدر قرار دارد و پس از آن ائتلاف دولت قانون به ریاست «نوری مالکی» و جریان صدر به رهبری «مقتدا صدر» به ترتیب، دوم و سوم هستند.

12 شهر عراق، شنبه گذشته، شاهد برگزاری نخستین مرحله انتخابات شوراهای استانداری و جمع‌آوری آرا از نیروهای امنیتی و نظامی این کشور بود. 

چندی پیش «عمار حکیم» با اعلام تشکیل ائتلاف شهروند تاکید کرد که این ائتلاف از 23 گروه و جریان سیاسی عراقی (از جمله جریان « بدأنا » و حزب کنگره ملی عراق) تشکیل شده و شعار «استان من، اولویت اول» را سرلوحه کار خود قرار خواهد داد.

این ائتلاف در کمیساریای انتخابات شماره 411 را به خود اختصاص داده است.

قرار بود، بیش از 650 هزار نیروی ارتش، پلیس و سرویس‌های امنیتی عراق امروز در انتخابات شوراهای استانداری شرکت کنند.

مرحله دوم این انتخابات، شنبه آینده، 20 آوریل (31 فروردین)، برگزار خواهد شد.

کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق، پیش از این، در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که 420 مرکز شامل 1845 صندوق را برای شرکت نیروهای نظامی و امنیتی در انتخابات آتی استانداری‌ها تخصیص داده تا این افراد پس از رای‌دادن به وظایف خود در قبال نظارت بر امنیت کشور در روز انتخابات عمل کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها