امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104212
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه گاردین، تازه‌ترین نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در اسکاتلند، از افزایش آمار حامیان استقلال این

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه گاردین، تازه‌ترین نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در اسکاتلند، از افزایش آمار حامیان استقلال این کشور از پادشاهی بریتانیا حکایت دارد.

در این بین «الکس سالموند» وزیر ارشد اسکاتلند در کابینه انگلیس، طرح‌های بهداشت و درمان را به عنوان چارچوبی برای افزایش بیش از پیش شمار حامیان استقلال، در دستور کار قرار داده است.

به نوشته روزنامه گاردین، با وجود شواهدی که نشان می‌دهد برنامه‌های ارزی «الکس سالموند» نتوانسته به طور کامل اسکاتلندی‌ها را متقاعد کند، روند کاهش بودجه خدمات درمانی در انگلیس موجب شده تا میزان حمایت زنان از رقم کلیدی 50درصد نیز فراتر رود.

نتایج نظرسنجی ICM اسکاتلند که روز یکشنبه منتشر شد، نشان داد با توجه به اینکه مرددها در فاصله یک ماه مانده به همه‌پرسی آرام آرام در حال تصمیم‌گیری نهایی هستند، میزان هواداران استقلال اسکاتلند نسبت به آخرین آمار ماه گذشته، با چهار درصد رشد به 38 درصد رسیده است.

جدای از آنها که هنوز درباره رایشان به استقلال اسکاتلند تصمیم نگرفته‌اند، این نظرسنجی نشان می‌دهد میزان حامیان رأی «نه» با دو درصد کاهش به 55% و آمار حامیان جنبش «آری» با دو درصد افزایش به 45% رسیده است.

گاردین در ادامه می‌نویسد که سالموند روز دوشنبه طی نطقی پیش از نشست کابینه اسکاتلند در شهری که اعلامیه تاریخی استقلال اسکاتلند در سال 1320 در آن خوانده شد، عنوان خواهد کرد که رأی مثبت به استقلال، «سیستم بهداشت و درمان تحت مالکیت و مدیریت عمومی ما را در برابر طرح‌های وست‌مینستر (نخست‌وزیری انگلیس) برای خصوص‌سازی و کاهش بودجه، حفظ می‌کند.»

در مقابل، «جکسون کارلاو» سخنگوی محافظه‌کار اسکاتلندی بخش سلامت، این ادعا که رای منفی به استقلال تهدیدی برای خدمات درمانی به حساب می‌آید را «بیشرمانه» توصیف کرده و نمودارهایی ارائه می‌دهد مبنی بر اینکه میزانی که خدمات ملی بهداشت و سلامت در بخش خصوصی اسکاتلند هزینه کرده در بیشترین میزان در پنج سال گذشته قراردارد. کارلاو می‌گوید: «در پاسخ به تمام سخنرانی‌های طول و دراز حزب ملی اسکاتلند درباره خدمات درمانی خصوصی، از زمانی که روی کار آمده‌اند، بیش از 400 میلیون پوند در این بخش هزینه کرده‌اند.» وی همچنین افزود: «واقعیت این است که خدمات درمانی در اسکاتلند بطور کامل واگذار شده و ادعای حزب ملی اسکاتلند مبنی بر اینکه رای منفی به استقلال تهدیدی برای خدمات درمانی است، شرم‌آور و با هدف ایجاد نگرانی است.»

گاردین در خاتمه به صحبت‌های دکتر «فیلیپا ویتفورد» عضو جمعیت زنان برای استقلال و مشاور جراحی سینه اشاره می‌کند که می‌گوید اگر افزایش نقش بخش خصوصی در خدمات ملی سلامت و بهداشت به تاثیر منفی در بودجه اسکاتلند بیانجامد به احتمال زیاد به استقلال رای مثبت خواهند داد.

همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس یک ماه دیگر (18 سپتامبر) برگزار می‌شود و جنبش «آری» به رهبری سالموند امیدوار هستند که مردم به جدایی اسکاتلند از لندن رأی مثبت دهند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها