امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104218
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شهر «فرگوسن» بامداد دوشنبه برای دومین شب پیاپی شاهد برقراری مقررات منع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شهر «فرگوسن» بامداد دوشنبه برای دومین شب پیاپی شاهد برقراری مقررات منع آمد و شد خواهد بود. اعلام حالت فوق‌العاده از بیم ادامه تظاهرات‌های شبانه در این شهر، صورت گرفته است.

«جی جکسون» فرماندار ایالت میسوری آمریکا شب گذشته به دنبال تظاهرات بیش از یک هفته‌ای شهر فرگوسن در اعتراض به قتل «مایکل براون»، حکم منع آمد و شد اعلام کرده بود.

بر اساس این حکم، مردم شهر فرگوسن نباید از ساعت 12 نیمه شب تا 5 صبح در خیابان‌ها باشند. با این وجود، گروهی از معترضین بامداد یکشنبه با بی‌اعتنایی به حکومت نظامی، به تظاهرات خود ادامه داند. نیروهای پلیس برای خاموش کردن اعتراضات روز یکشنبه، به شلیک گلوله‌های پلاستیکی و پرتاب گاز اشک‌آور متوسل شدند. در جریان این تظاهرات دستکم 7 تن بازداشت و یک نفر نیز به شدت مجروح شد.

قتل «مایکل براون» سیاه پوست از شنبه هفته گذشته تاکنون، شهر «فرگوسن» در ایالت «میسوری» را به صحنه اعتراضات خیابانی بدل کرده است. مرم معتقد‌ند که پلیس با شلیک به جوانی بی‌دفاع و غیرمسلح، عدالت را زیرپای گذاشته است.

رنگین‌پوست بودن «مایکل براون» و سابقه نامطلوب پلیس «سنت لوئیس» در برخورد نژادپرستانه با این قشر از شهروندان آمریکایی، باعث شده تا مرگ بروان جرقه‌ای برای شکل‌گیری تظاهرات‌های گسترده سیاه‌پوستان در این شهر باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها