امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104232
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
ابوالقاسم خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به مواضع اخیر انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حمایت از فرجی دانا اظهار داشت: انصاری ...

ابوالقاسم خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به مواضع اخیر انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حمایت از فرجی دانا اظهار داشت: انصاری خود سال‌های سال نماینده مجلس بوده و قطعا می‌داند که قوه مقننه استقلال داشته و طبیعتا اگر بخواهد در رأس امور باشد حق سؤال و استیضاح در چارچوب قانون اساسی محترم بوده و باید دولت احترام بگذارد.

وی افزود: نکته بعد این بوده که دولت روحانی بر اساس شعار اعتدال، امید و عقلانیت رأی کسب کرده و مهم‌ترین نمادی که باید در حوزه اعتدال تحقق یابد، دانشگاه‌ها و محیط‌های علمی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمی‌شود برخی افراد با تفکرات تند سیاسی در محیط‌های علمی و دانشگاهی وارد شده و پایگاه‌های رشد و توسعه علم را تبدیل به باشگاه سیاسی کنند، گفت: نباید آرامش دانشگاه‌ها دچار مشکل شده و انتظار داشتیم این مسئله مورد توجه وزارت علوم و به ویژه معاونت پارلمانی دولت باشد.

استیضاح فرجی دانا سیاسی‌کاری نیست/دانشگاه باید مصداق اعتدال باشد

خسروی با اشاره به اینکه برخی استیضاح فرجی دانا را سیاسی‌کاری از سوی مجلس دانسته، تصریح کرد: اصطلاح سیاسی‌کاری صحیح نبوده چرا که اگر بنای مجلس بر سیاسی کاری بود باید این نگاه را نسبت به دیگر وزارتخانه‌ها نیز می‌داشت در حالی‌که امروز می‌بینیم که هم مجلس و هم عموم جامعه از عملکرد وزارت بهداشت و شخص وزیر رضایت دارند، این مسئله نشان می‌دهد که مجلس بنای سیاسی کاری نسبت به دولت و اقدامات وزارتخانه‌های دولت یازدهم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: چرا عملکرد وزارت علوم نباید نظیر وزارت بهداشت باشد، تمام انتصابات وزیر بهداشت مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و در حوزه عملکردی نیز شاهد رضایت از این وزارتخانه هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه باید مصداق اعتدال باشد، یادآور شد: امروز تفکرات افراطی و تند سیاسی کسانی چون نجف‌قلی حبیبی به قصد سهم‌خواهی از دولت متاسفانه فعال شده که امیدواریم دولت روحانی به چنین تفکرات افراطی و سیاسی توجهی نداشته باشد.

وی تاکید کرد: دغدغه مجلس نسبت به وزارت علوم این است که با تکیه بر تفکرات تند سیاسی، دانشگاه‌ها شاهد توقف رشد علمی با عنوان باشگاه سیاسی مطرح نباشد.

انتهای پیام/70005/الف40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها