امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104254
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
غلامرضا کاتب، سخنگوی کمیسیون برنامه  و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  گفت: این ...

غلامرضا کاتب، سخنگوی کمیسیون برنامه  و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  گفت: این جلسه با هدف ارزیابی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های فرهنگی کشور برگزار شد.
کاتب افزود: در این جلسه 15 دستگاه فرهنگی فعال کشور گزارشی از وضعیت بودجه جاری و سرمایه‌ای خود ارائه کردند و در ادامه مشکلات و مسائل این نهادها مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان مهمترین مشکلات حوزه فرهنگی کشور گفت: جمع اعتبارات فرهنگی کشور 53 هزار میلیارد ریال است که 42 هزار میلیارد ریال آن در بخش هزینه‌ای و 11 هزار میلیارد ریال آن در بخش سرمایه‌ای به مصرف می‌رسد که این بزرگترین مشکل و معضل در این حوزه است، چرا که بیش از 75 درصد از اعتبارات فرهنگی در بخش هزینه‌ای است و توجه کمتری به بخش سرمایه‌ای شده است.
وی خاطرنشان کرد:‌ تعدد نهادهای فرهنگی و پراکندگی فعالیت‌های این حوزه معضل دوم در بخش فرهنگی است، به طوری که 93 مؤسسه و نهاد فرهنگی در کشور در حال فعالیت هستند و می‌بایست برای این حجم از پراکندگی فعالیت، چاره‌ای اندیشید.
کاتب سومین معضل در حوزه ارتباطات دستگاه‌های فرهنگی را پرداخت اعتبارات ردیف‌های متفرقه در قالب کمک به مؤسسات مختلف فرهنگی دانست و افزود: حدود 7 هزار میلیارد از بودجه این بخش به صورت کمک به مؤسسات پرداخت می‌شود که در قالب فصول برنامه نمی‌باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها