امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104256
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد مهدی زاهدی، رئیس گروه دوستی ایران و رومانی در دیدار با کارمن بورلاکو معاون وزیر امور

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد مهدی زاهدی، رئیس گروه دوستی ایران و رومانی در دیدار با کارمن بورلاکو معاون وزیر امور خارجه رومانی در محل مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشینه مثبت روابط میان دو کشور، نسبت به توسعه و گسترش این روابط در تمامی زمینه ها به ویژه در بعد پارلمانی ابراز امیدواری کرد.
وی در ادامه با اشاره به فضای کنونی در مناسبات سیاست خارجی کشورمان و تمایل هیأت های متعدد از کشورهای گوناگون گفت: امیدواریم این رفت‌وآمدها و مشاهده عینی وقایع ایران سبب انعکاس و بازتاب واقعیات جمهوری اسلامی ایران شود.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش بیهوده آمریکا و غرب در تحریم ها علیه ایران گفت: خودباوری و استقلال ملت ایران دو عامل مهمی است که تلاش غرب و آمریکا را در تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران، امروز، علی رغم تحریم ها قوی تر و نیرومندتر نسبت به سال های گذشته شده است.
وی افزود: ملت ما نشان داد که زیر بار زور نخواهد رفت، ایستادگی و مقاومت و سیاست های مستقل موجب گردیده امروز ایران نقش مهم و جایگاه بالا و مؤثری در منطقه داشته باشد.
کار من بورلاکو معاون وزیر امور خارجه رومانی در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دوستانه میان ایران و رومانی نسبت به توسعه و گسترش این روابط ابراز امیدواری کرد.
وی در ادامه با اظهار خوش بینی نسبت به روند مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 گفت: نسبت به روند مذاکرات خوش بین هستم.
وی در پایان استفاده از راهکار سیاسی و گفت گو را راه حل مناسب حل بحران های منطقه دانست و ادامه داد: ایران نقش مهم و مؤثری در منطقه دارد و ما خواهان استفاده از ظرفیت های ایران در منطقه هستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها