امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104263
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نورالدین درمنان صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرم‎آباد با اشاره به اینکه شهرستان چگنی از نظر پزشک و از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نورالدین درمنان صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرم‎آباد با اشاره به اینکه شهرستان چگنی از نظر پزشک و از لحاظ ساختمان تجهیزاتی با توجه به اینکه در مسیر جاده ترانزیتی قرار دارد، رنج می‎برد، اظهار کرد: این شهرستان از نظر وضعیت تجهیزات و امکانات بهداشتی با کمبود مواجه است که این امر نگران‎کننده و حل این مشکل عزم مسئولان را می‎طلبد.

وی افزود: در صورت بروز حادثه تصادف فرد مصدوم باید به دلیل کمبود امکانات در شهرستان دوره چگنی به شهرستان خرم‎آباد اعزام شود که این خود مشکلاتی را برای مصدوم ایجاد می‎کند.

فرماندار شهرستان چگنی بیان کرد: بیش از 60 درصد از جمعیت شهرستان دوره چگنی در روستاها به سر می‎برند، این در حالی است که شهرستان دوره چگنی از لحاظ تجهیزات از جمله آمبولانس و...در رنج زیادی به سر می‎برد.

در ادامه سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن تایید سخنان فرماندار چگنی گفت: در این شهرستان با مشکل تجهیزات از جمله نبود یک ساختمان مجهز برای بهداشت و درمان مواجه هستیم که در صورت تامین زمین مورد نیاز، امکان ساخت یک ساختمان جدید با تجهیزات نو و به روز در این شهرستان وجود دارد.

طهماسب نظری یادآور شد: در هر شهرستان پایگاه 115 دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعال است و افراد می‎توانند برای انتقال تصادفی‎ها و افراد بیمار از این امکان استفاده کنند.

وی عنوان داشت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان آمادگی لازم را برای ساخت یک ساختمان درمانی و بهداشتی جدید در شهرستان دوره چگنی را دارد، اما مسئولان نیز باید اعتبارات کافی، زمین مناسب را مهیا کنند، تا مشکل مردم شهرستان چگنی در این خصوص حل شود و افراد برای درمان خود دغدغه‎ای نداشته باشند.

گفتنی است، شهرستان دوره چگنی یکی از شهرستان‌های تازه تاسیس استان لرستان است که از امکانات اولیه نظیر بهداشتی، زیرساختی، عمرانی و ... کم بهره است و در این خصوص مردم مشکلات خود را با فرماندار در میان گذاشتند و حل آنها را از مسئولان ارشد استانی خواستار هستند.

انتهای پیام/85001/ل10

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها