امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104271
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‎آباد، طهماسب نظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‎آباد اظهار داشت: طرح تحول سلامت در سال‎های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‎آباد، طهماسب نظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‎آباد اظهار داشت: طرح تحول سلامت در سال‎های گذشته در زمینه سلامت افراد به ویژه روستاییان کشور و به طبع استان خدمات زیادی انجام داده است، اما سرانه سلامت در این رابطه پایین اما امسال با تخصیص اعتبار در این بخش این سرانه در بحث روستایی از 22 هزار تومان به 88 هزار تومان رسیده و چهار برابر افزایش داشته است.

وی با اشاره به مثبت ارزیابی کردن طرح تحول سلامت در استان لرستان و کشور عنوان داشت: اعتباری که امسال در این بخش اختصاص یافته است، بی‌سابقه‎ترین اعتباراتی است که در بعد از انقلاب اسلامی به بخش سلامت اختصاص یافته است.

نظری افزود: ما در گذشته در بخش سلامت چالش‎های زیادی داشته‎ایم که خوشبختانه امروز با اجرای طرح تحول سلامت بسیاری از این مشکلات حل شده است و در خاورمیانه حرف اول را در زمینه سلامت می‎زنیم.

وی عنوان داشت: با توجه به اینکه وزارت بهداشت در این زمینه اعتبارات ویژه‎ای تخصیص داده است، بنابراین تمام مراکز درمانی و بیمارستانی باید نسبت به خدمات‎دهی به مردم پای کار باشند.

این مسئول یادآور شد: با اختصاص اعتبارات ویژه در این بخش پزشکان خوبی جذب سیستم دولتی در زمینه بهداشت و درمان شده‎اند، این در حالی است که در بخش بستری شهروندانی که در شهرها ساکن هستند، 10 درصد هزینه را پرداخت و روستاییان نیز پنج درصد هزینه درمانی و فرانشیز خود را پرداخت می‎کنند.

نظری بیان داشت: در بحث درمان‎های سرپایی بیماران 30 درصد تعرفه خود را پرداخت می‎کنند و 70 درصد آن را بیمه‎ها تقبل می‎کنند که این برای شهروندان می‎تواند در بحث کاهش هزینه‎ها تاثیرگذار باشد و به خوبی از این خدمات بهره‎مند شوند.

سرپرست بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با وجود اینکه 36 درصد جمعیت لرستان در روستاها زندگی می‎کنند، این افراد باید مزه افزایش چهار برابری سرانه درمان خود را بچشند، زیرا این کار در طول تاریخ بهداشت و درمان کشور و استان لرستان بی‎سابقه بوده است.

این مسئول بیان داشت: با اجرای طرح تحول سلامت همه خدمات بهداشتی و درمانی در بیمارستان‎های دولتی و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی به مردم ارائه می‎شود و  از پزشکان متخصص در مناطق محروم به خوبی استفاده می‎شود.

وی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتبارات خوبی برای اجرای این طرح در کشور در نظر گرفته است.

انتهای پیام/2304/صا30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها