امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104280
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش فارس؛ معاون شهردار تهران در حاشیه افتتاح دفتر حمل و نقل هیبرید و برقی شرکت کنترل کیفیت هوا و دیدار با مدیران و کارشناسان این شرکت گفت: وضعیت ...

به گزارش فارس؛ معاون شهردار تهران در حاشیه افتتاح دفتر حمل و نقل هیبرید و برقی شرکت کنترل کیفیت هوا و دیدار با مدیران و کارشناسان این شرکت گفت: وضعیت شاخص کیفیت هوا در شهر تهران طی سال 1392، شامل سه روز وضعیت پاک، 202 روز وضعیت سالم، 148 روز وضعیت ناسالم برای گروه های حساس جامعه و 12 روز ناسالم بوده که در مجموع در مقایسه با سال 1391، شرایط نامطلوب تری داشته است.

جعفر تشکری هاشمی وضعیت غلظت آلاینده ذرات معلق کوچکتر از 10 و نیز 2.5 میکرون را بر اساس استاندارد سالانه این آلاینده در وضعیت بسیار نامطلوبی توصیف کرد و افزود: شهر تهران به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در سال 1392، 160 روز در وضعیت نامطلوب قرار داشته و به ترتیب بدترین ماه های سال از منظر این آلاینده دی، مهر و بهمن بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری با اشاره به اهمیت پرداختن به تکنولوژی های نو در عرصه کاهش آلودگی هوا، فعالیت دفتر حمل و نقل هیبرید و برقی شرکت کنترل کیفیت هوا را در راستای تحقق این هدف دانسته و تاکید نمود: تحقیقات انجام شده باید هرچه سریعتر به فاز اجرایی برسد.

وی با تاکید بر پرداختن به عرصه‌های ناشناخته در زمینه آلودگی هوا، در اختیار قراردادن اطلاعات و تحقیقات موجود در زمینه آلودگی هوا در تهران را برای مخاطبان و کارشناسان ارزشمند توصیف نمود و در خصوص فعالیت های دفتر مذکور گفت: باید در زمینه فراهم نمودن امکان استفاده از موتور سیکلت برقی و خودروهای هیبریدی جدی‌تر عمل کنیم تا هر چه سریعتر امکان استفاده از آنها برای شهروندان فراهم گردد. البته این سریع عمل کردن نباید با رعایت استانداردهای فنی و تخصصی منافاتی داشته باشد.

رییس سازمان حمل و نقل و ترافیک یکی از مهمترین اقدامات انجام شده را بررسی استفاده از فیلتر دوده بر روی خودروهای دیزلی توسط شرکت کنترل کیفیت هوا دانست و با اشاره به تاثیر آن افزود: با نصب این فیلترها بر روی خودروهای دیزلی می‌توان میزان انتشار آلاینده ذرات معلق کوچکتر از 2 و نیم میکرون را تا 99 درصد کاهش داد و شهرداری تهران پیشروترین نهاد در کشور است که در این خصوص اقدامات اجرایی در فاز تحقیقات را آغاز نموده است. اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی نخستین خودروهای دیزلی در کشور هستند که این فیلترها در آینده‌ای نزدیک بر روی آنها نصب شده و به بهره‌برداری خواهند رسید.

در این بازدید معاون شهردار به همراه حجت الله بهروز، قائم مقام حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک از نخستین موتورسیکلت های برقی که جهت بررسی فنی و کاربردی در اختیار شرکت کنترل کیفیت هوا قرار گرفته اند، بازدید کرد. در این بازدید همچنین از گزارش کیفیت هوای تهران در سال 92 هم رونمایی شد.

نسخه الکترونیک گزارش کیفیت هوای شهر تهران در سال 92 که وضعیت کیفیت هوای تهران را به تفکیک انواع آلاینده‌ها و 21 ایستگاه متعلق به شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می دهد، در وبسایت این شرکت به آدرس: http://air.tehran.ir برای عموم، کارشناسان و علاقه مندان در دسترس است.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها