امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104281
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، هشتادوششمین جلسه شورای اسلامی شهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، هشتادوششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور شهردار تهران برگزار شد.

معصومه آباد، بانوی آزاده شورای اسلامی شهر تهران نخستین آغاز کننده این جلسه شورای اسلامی شهر تهران بود که با تبریک سالروز بازگشت آزادگان گفت: این روز به یاد ماندنی در واقع یوم الله است و آن را نه تنها به آزادگان بلکه باید به تمامی ملت شریف ایران تبریک گفت.

وی اظهار داشت: ثبت این واقعه تاریخی در تقویم هم برای بزرگداشت مقام آزادگان و هم منش آزادگی است که امیدواریم بتوانیم با پایداری در هر دوره تاریخی این مرام و منش را در سراسر کشور و در تمامی آحاد جامعه طلب کنیم.

علی صابری عضو روشندل شورای اسلامی شهر تهران در سخنان پیش از دستور با اشاره به موضوع ستاد مناسب سازی شهرداری تهران گفت: این ستاد باید در شهرداری تشکیل شود و برگزاری این جلسات در شورای شهر نباید رافع مسئولیت شهرداری باشد.

وی همچنین با اشاره به نشستی که با حضور رییس شورای اسلامی شهر تهران و کانون وکلای تهران صورت گرفته بود از احمد مسجد جامعی به دلیل حمایتش از این جامعه و تعاملی که با ایجاد کمیته مشترک میان شورا و کانون وکلا ایجاد خواهد شد تشکر کرد.

عبدالمقیم ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در خصوص این موضوع گفت: تاکنون 3 جلسه با موضوع مناسب سازی در شورای شهر برگزار شده و در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه شورای شهر به وضعیت کنونی قانع نیست، اظهار داشت: نمی توان گفت در این خصوص به تمامی اهداف رسیده‌ایم و شورا با برگزاری این جلسات در حال پیگیری موضوع تا تحقق اهداف است.

مجتبی شاکری دیگر عضو روشندل و جانباز شورای اسلامی شهر تهران نیز با تبریک سالروز بازگشت آزادگان کشور گفت: شخصیت آزادگانی همچون خانم معصومه آباد دارای زوایای بسیار والایی است که باید مورد توجه قرار گرفت.

وی همچنین به موضوع مناسب سازی اشاره کرد و گفت: تحقق این موضوع نیازمند راستی آزمایی و بررسی تیمی عملیاتی است؛ تا این مناسب سازی به بهترین نحو انجام شود.

وی در ادامه در خصوص حمل و نقل دانش آموزان استثنایی گفت: درحال حاضر 6 هزار نفر دانش آموز استثنایی در شهر تهران حضور دارند که پیش از این شورای شهر تصمیمی مبنی بر رایگان شدن سرویس مدارس آنها گرفته بود که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خواستار پیگیری مصوبه شورای شهر به مناسبت روز عصای سپید توسط مجتبی شاکری شد و از شهرداری تهران خواست با توجه به تعداد کم این افراد این مصوبه را اجرایی کند.

وی با تأکید بر اینکه کمک به این قشر افتخاری برای مدیریت شهری است، اظهار داشت: در صورتی که این نیاز دانش آموزان استثنایی برطرف نشود آنها از درس خواندن باز می‌مانند؛ ضمن اینکه قانون نیز تکالیفی بر گردن مسئولان در این خصوص نهاده است.

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص تصریح کرد: در سال تحصیلی 92-93 کل مدارسی که تحت پوشش ون بوده‌اند 8 مدرسه بود که مقرر شد در سال 93-94 پنجاه و چهار مدرسه استثنایی به طور کامل تحت پوشش سرویس با خودروی ون به صورت رایگان قرار گیرد.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز در خصوص طرح کرامت شهرداری تهران اعلام کرد: این طرح در حدود 15 روز قبل نهایی شده و قرار شده است پس از گرفتن نظر اعضای شورای شهر آیین نامه آن ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه ما موظف‌ایم توجه ویژه‌ای به مباحث معلولین در شهرداری تهران داشته باشیم، اعلام کرد: این موضوع از گذشته در دستور کار شهرداری بوده و هم اکنون نیز در حال انجام است.

شهردار تهران تاکید کرد: کار برای معلولین اصراف نیست بلکه در واقع منبت کاری ریز در ارتقاء سطح اجتماعی شهر است.

نخستین دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران ارائه گزارش تلفیقی حسابرسی شهرداری تهران در سال 89 توسط حسابرس منتخب شورای اسلامی شهر تهران بود که علیرضا دبیر رئیس کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تاریخ بلدیه و موضوعات مالی در آن گفت: از ابتدای بلدیه تا سال 87 هیچ ذیحسابی در سیستم شهرداری وجود نداشت در حالی که از این سال به بعد این کار به طور کامل توسط شورای اسلامی شهر تهران انجام شد.

وی ادامه داد: هم اکنون تفریق بودجه شهرداری تهران تا پایان سال 91 ارائه و مصوب شده است ضمن اینکه تفریق بودجه سال 92 نیز در حال آماده شدن است و به زودی در صحن شورا برای بررسی و تصویب ارائه می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص موضوع جلسه امروز با بیان اینکه تلفیق حسابرسی برای دو سال 87 و 88 انجام شده است و تلفیق حسابرسی شهرداری برای سال 89 در مرحله پایانی قرار دارد، خواست تا تکمیل نهایی بررسی آن به دو هفته دیگر موکول شود که با تصویب اعضای شورای شهر این موضوع در دو هفته دیگر بررسی می‌شود.

تصویب افزایش 20درصدی نرخ کرایه های سرویس مدارس

بررسی و تصمیم گیری درخصوص نرخ کرایه سرویس مدارس شهر تهران برای سال تحصیلی 93-94 دومین دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران بود که با رأی اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

ابوالفضل قناعتی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص گفت: لایحه افزایش کرایه سرویس مدارس توسط شهرداری به شورا ارائه شد و با توجه به معیشت شهروندان و رضایت رانندگان مورد بررسی کارشناسی کمیسیون های عمران و حمل و نقل و اقتصادی و برنامه و بودجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نرخ جدید این کرایه‌ها از دو ماه آتی قابل اجرا است، اعلام کرد: تصمیم دو کمیسیون افزایش حداکثر 20 درصد بود این درحالی است که پیشنهاد شهرداری افزایشی در حدود 25 درصد بوده است.

علیرضا دبیر نیز در همین خصوص با اشاره به مراحل کارشناسی انجام شده درخصوص تعیین نرخ کرایه سرویس مدارس تصریح کرد: پیشنهاد شهرداری افزایش میانگین 20 درصد به کرایه‌ها بود که دو کمیسیون بررسی کننده در شورای شهر رقم حداکثر 20 درصد را در نظر گرفتند.

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در همین خصوص گفت: موضوع مورد تاکید شورای شهر نظارت بر عملکرد سرویس‌ها، کیفیت خودروها، صلاحیت رانندگان و مناسب بودن نرخ ها بوده است که مقرر شد توسط آموزش و پرورش و تاکسیرانی شهرداری تهران انجام گیرد.

وی با اعلام اینکه باید تمامی خودروهای سرویس مدارس برچسب شناسایی داشته باشند، گفت: درخصوص سرویس‌های مدارس هماهنگی های لازم با راهنمایی و رانندگی انجام شده است.

دنیامالی همچنین از ثابت نبودن نرخ‌های تعیین شده خبر داد و گفت: این نرخ‌ها براساس مسافت تعیین می‌شود همچنین در این دوره نظارت بیشتری از سرویس مدارس صورت گرفته و مراقبت‌های ویژه درخصوص سرویس مدارس دانش آموزان دبستانی و پیش دبستانی با هدف کاهش سوانح انجام می‌شود.

اسماعیل دوستی نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این طرح در نهایت 10 درصد از دانش آموزان را در بر می‌گیرد، گفت: با توجه به وسعت تهران آموزش و پرورش شهر تهران را برای ارائه خدمات سرویس مدارس به سه پهنه شمال، جنوب و مرکز تقسیم کرد.

ابوالفضل قناعتی نیز در همین خصوص اظهار داشت: با توجه به اینکه 90 درصد دانش آموزان و دانشجویان از سایر وسایل حمل و نقل برای رسیدن به مراکز آموزشی خود استفاده می‌کنند باید مصوبه شورا را درخصوص ارائه بلیط اتوبوس و مترو به صورت نیم بها برای این قشر پیگیری شود.

در پایان بررسی این دستور جلسه میثم مظفر با ارائه گزارشی درخصوص عملکرد سازمان تاکسیرانی در سازمان دهی سرویس مدارس گفت: شهرداری تهران به صورت داوطلبانه برای سازمان دهی سرویس مدارس اقدام کرد و در سال گذشته از 15 هزار سرویس مدرسه 6 هزار سرویس توسط شهرداری سازماندهی شد.

وی تصریح کرد: در این سازماندهی اطلاعات سرویس‌ها و رانندگان آنها به صورت کامل ثبت و برچسب سازمان تاکسیرانی به عنوان تائیدیه سازمان تاکسیرانی به آنها ارائه شده است.

مظفر با تاکید بر اینکه رانندگان سرویس مدارس خود دارای نقشی الگو مانند برای دانش آموزان هستند، اعلام کرد: با این دیدگاه سازمان تاکسیرانی رانندگان را موظف به طی کردن آموزش‌هایی در همین خصوص کرد و امروز رانندگان مورد تائید آموزش‌ها را طی کرده و می‌کنند.

وی از انتشار کارنامه هوشمند برای رانندگان سرویس مدارس خبر داد و تصریح کرد: تمامی رانندگانی که این کارنامه را دریافت کرده‌اند مورد تایید آموزش و پرورش، راهنمایی و رانندگی و تاکسیرانی شهرداری تهران هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها