امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104282
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران ؛ محسن پیرهادی با اشاره به عملکرد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران ؛ محسن پیرهادی با اشاره به عملکرد کمیسیون نظارت شورا در یک سال گذشته گفت: بسیاری از پرونده‌هایی که این کمیسیون به آن ورود پیدا کرده هرگز رسانه‌ای نشده زیرا امکان داشت در روند بررسی مشکلاتی ایجاد شود اما 80 پرونده کلان مورد بررسی قرار گرفته است و تخلفات شناسایی، اصلاح و حقوق مردم و شهر بازگردانده شد.

وی ادامه داد: بزودی فرآیند نظارت سیستمی خواهد شد و نرم افزای نیز در این رابطه تهیه شده است. پیگیری مصوبات و نحوه ورود به مشکلات از جمله ویژگی‌های این سیستم است. همچنین ما در این مدت مصادیق نظارت و شرح وظایف کمسیون را مشخص کرده‌ایم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تمامی فعالیتهای این کمیسیون حقوقی نبوده است،بیان داشت: گاهی اوقات این کمیسیون موضوعاتی مانند حقوق شهروندان مستضعف در منطقه دره فرحزاد و کن را پیگیری کرده و درخواست کرده در بحث تملک ها با رفتار بهتر و ملایم تری قانون اجرایی شود.

پیرهادی در توضیح نظارت سیستمی شورا گفت: با اجرای سیستم نظارت مکانیزه نه ‌تنها سرنوشت مصوبات شورای شهر از دوره‌های قبل تاکنون مورد پیگیری قرار می‌گیرد بلکه به‌ وسیله آن روی نحوه اجرای مصوبات شورای شهر هم به‌ صورت دقیق نظارت‌ می‌شود. این رویکرد جدید باعث می‌شود که هم اصل مصوبه مورد بررسی قرار گیرد و به‌ اصطلاح روی زمین نماند و هم اینکه از اتلاف وقت شورای شهر بابت بررسی و تصمیم‌گیری درباره موضوعاتی که قبلا یک‌بار برای آنها قانون مصوب شده بود، جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر براساس این رویکرد جدید قرار است دستور جلسات شورا قبل از طرح در صحن علنی به اداره مصوبات ارجاع و مستندات آن اخذ شود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار