امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104283
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار داشت: در چهار ماهه امسال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار داشت: در چهار ماهه امسال 286 نفر شامل 217 مرد و مابقی زن در حوادث رانندگی مازندران جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال سه درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه تعداد 194 نفر معادل 68 درصد از کل تلفات رانندگی متاهل هستند، افزود: بالاترین آمار تلفات حوادث رانندگی به ترتیب شهرستان آمل با 49 نفر و ساری با 45 نفر بوده و شهرستان گلوگاه با پنج نفر کمترین فوتی را داشت.

عباسی با اشاره به محل وقوع تصادف منجر به فوت افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی با 197 مورد در جاده‌های برون‌شهری، 73 مورد درون‌شهری و راه روستایی با 16 مورد ثبت شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به آمار مرگ افراد به تفکیک گروه سنی کشته‌های تصادف پرداخت و تصریح کرد: گروه سنی 21 تا 30 سال با 23 درصد بیشترین فوتی را از آن خود کرده و افراد یک تا 10 سال نیز با شش درصد کمترین حوادث رانندگی را در برگرفته است.

عباسی به ثبت آمار مرگ افراد به تفکیک وضعیت متوفی اشاره کرد و اظهار داشت: به طور کلی بیشترین افراد متوفی در حوادث رانندگی را به ترتیب عابرین با 30 درصد، موتورسواران با 23 درصد، سرنشین با 27 درصد، راننده با 19 درصد و دوچرخه‌سواران با یک درصد تشکیل می‌دهند.

وی به تفکیک تحصیلات فوتی‌های تصادف پرداخت و افزود: بی‌سوادان با 67 نفر، باسوادان دارای مدرک ابتدایی با 53 و راهنمایی با 55 فوتی، دبیرستان با 28، دیپلم با 57، لیسانس با 9، فوق‌دیپلم با 3 فوتی و دانشجو و فوق لیسانس به بالا هر کدام با 7 مورد به ترتیب بیشترین گروه را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ‌سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه‌ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومان در حوادث رانندگی موثر باشند.

انتهای پیام/86012/ح/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها