امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104285
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در کالیفرنیا یک فراری 250 GTO قرمز رنگ در حراج به قیمت 38 میلیون فرانک فروخته شد اما ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در کالیفرنیا یک فراری 250 GTO قرمز رنگ در حراج به قیمت 38 میلیون فرانک فروخته شد اما به گفته کارشناسان این قیمت واقعی این خودرو نیست چرا که در حراج قبلی، یک فراری با همین مشخصات توسط یک تاجر آمریکایی به قیمت 47 میلیون فرانک خریداری شده بود؛ دلیل این اختلاف قیمت، داستانی عجیب است.

از این فراری در سال 1962 به تعداد 39 عدد تولید شده است؛ یک اسکی‌باز مطرح المپیک به نام Henri oreiller در اکتبر 1962 پس از خرید این فراری در فرانسه با فردی تصادف کرد و موجب مرگ وی شد و بعد از این ماجرا ماشین را سریع به کارخانه برگرداند.

در سال 1965 یک پیمانکار ایتالیایی به نام Fabrizio Violati که عاشق فراری بود آن را 4000 دلار خرید و به فاصله کوتاهی پس از خرید این خودرو، درگذشت؛ پس از مرگ او خانواده وی ماشین را در موزه خانوادگی در سنت مارین در ایتالیا نگهداری کردند و به دلیل اینکه این خودرو را بدیمن می‌دانستند هرگز از آن استفاده نکردند.

به دلیل دیدگاه خرافی صاحبان این خودرو، حراج آن موفقیت‌آمیز نبوده و خریداران به پیروی از صاحبان قبلی آن با بدبینی به این شاهکار قرمز رنگ نگاه می‌کردند؛ به همین دلیل فراری با اختلاف حدود 9 میلیون فرانک فروخته شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها