امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104299
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا تأکید کرد: سیستم جدید فروش سوخت در ونزوئلا با مشارکت مردم از ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا تأکید کرد: سیستم جدید فروش سوخت در ونزوئلا با مشارکت مردم از طریق ارائه پیشنهاداتی به دولت در این زمینه صورت خواهد گرفت.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: «مادورو» گفت، در این سیستم جدید نقش صنعت نفت و گاز در ونزوئلا در سطح ملی حائز اهمیت بوده و منجر به ثبات اقتصادی بخش انرژی در این کشور می‌شود.

وی افزود: هدف از ایجاد این سیستم جدید، بهینه‌سازی بخش انرژی در ونزوئلا بوده که منجر به کاهش سوخت یارانه‌ای و در نتیجه افزایش درآمد ملی و به موجب آن گسترش سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی از قبیل مسکن، بهداشت، آموزش و پرورش، ورزش و فرهنگ می‌شود.

«مادورو» در ادامه گفت: قصد مشورت با مردم در مورد نحوه اجرای سیستم مالیاتی جدید را داریم؛ هدف از اجرای سیستم مالیاتی جدید و سیستم جدید فروش سوخت کمک به توسعه اجتماعی و اقتصادی در کشور ونزوئلا است.

رئیس جمهور ونزوئلا در آخر از اعضای کنگره حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا، گروه‌های مردمی، شوراهای کارگری و سایر نهادها خواست در اخذ سیاست‌های جدید مبنی بر توسعه و پیشرفت کشور یاری خود را دریغ نکنند و در جلسات مشارکت با دولت حضور فعالانه داشته باشند.

قیمت بنزین در ونزوئلا کمترین مقدار را در جهان دارا می‌باشد و با وجود تورم نیز طی 10 سال گذشته افزایش نیافته است.

به گزارش فارس، نفت و گاز طبیعی بیش از 80 درصد درآمد صادراتی ونزوئلا را تشکیل می‌دهد؛ تلاشی که سال 1989 برای بالا بردن بهای سوخت در ونزوئلا صورت گرفت منجر به شورشی تحت عنوان «کاراکازو» شد که طی آن هزاران نفر از مردم این کشور کشته شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها