امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104300
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «محمداکبر بارکزی» وزیر معادن و صنایع افغانستان امروز در نشستی که به مناسبت تصویب قانون ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «محمداکبر بارکزی» وزیر معادن و صنایع افغانستان امروز در نشستی که به مناسبت تصویب قانون معادن از سوی رئیس جمهور این کشور در کابل برگزار شده بود، اظهار داشت: تصویب قانون معادن افغانستان موجب بهبود اوضاع معیشتی مردم، جلب سرمایه‎گذاری و افزایش اشتغال در این کشور می‌َشود.

وی افزود: در 13 سال گذشته بنابر عدم وجود قانون معادن در افغانستان، سرمایه‎گذاران بین‌المللی جرات نمی‌کردند که در عرصه معادن در این کشور سرمایه‎گذاری کنند و از این جهت می‎توان گفت، تصویب قانون معادن می‎تواند مشوق سرمایه‎گذاران ملی و بین‌المللی برای سرمایه‎گذاری در عرصه استخراج معادن در افغانستان قرار گیرد.

«عبدالهادی ارغندیوال» وزیر اقتصاد افغانستان، استخراج اصولی معادن افغانستان را پایه پویایی اقتصادی در این کشور عنوان کرده و خاطرنشان ساخت: بر اساس بررسی نهاد زمین‎شناسی آمریکا، ذخایر زیر زمینی 30 درصد از خاک افغانستان 3 تریلیون دلار تخمین زده می‌شود.

پیش از این نیز نهادهای نظارت کننده بر منابع طبیعی افغانستان هشدار داده بودند، پیش‌نویس قانون جدید معادن افغانستان به نحوی طراحی شده که بیشتر منافع حاصل از استخراج معادن افغانستان را نصیب گروه‌های مافیایی و برخی مقام‌های دولتی خواهد کرد.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها