امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104303
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «قربان قلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان امروز در جلسه کابینه وزرای این کشور، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «قربان قلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان امروز در جلسه کابینه وزرای این کشور، پس از استماع گزارش معاون خود در زمینه برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در عشق‌آباد تاکید کرد: روابط با ایران باید توسعه یافته و هدف از برگزاری نمایشگاه ایران نیز باید همین مسئله باشد.

بردی‌محمداف در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری همایش روز اقتصاد ملی ایران در ترکمنستان که همزمان با نمایشگاه اختصاصی ایران در عشق‌آباد برگزار می‌شود، افزود: این همایش بهترین فرصت‌ برای تبیین ظرفیت‌های عظیم 2 کشور برای تعاملات ثمره‌بخش و سازنده میان 2 کشور دوست فراهم می‏‌کند.

وی همچنین دستور داد که نمایشگاه اختصاصی و همایش مشترک اقتصادی و تجاری ایران در عشق‌آباد باید در سطح عالی سازماندهی و برگزار شود. 

در نمایشگاه و همایش اقتصادی ایران در عشق‌آباد، شرکت‌های معتبر ایران به ویژه شرکت‌های بزرگ صنعت نفت و گاز، ساختمان، آب و برق، خدمات فنی و مهندسی، اقتصاد آب، انرژی، حمل و نقل، صنایع غذایی و غیره توانمندی و دست‌آوردهای خود را در معرض دید عموم، خواهند گذاشت.

از طرف ترکمنستان در همایش روز اقتصاد ملی ایران در عشق‌آباد نیز مقامات عالی رتبه دولت این کشور و نیز بخش خصوصی حضور خواهند داشت.

«حسن مرتجی» مدیر عامل شرکت «پارس پگاه تجارت» که شرکت مجری نمایشگاه و همایش مذکور است، در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‌آباد، گفت: اولین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، آب و برق، نفت و گاز، خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 29 مرداد ماه سال جاری میلادی در محل قصر نمایشگاهی عشق‌آباد برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین در تاریخ 30 مرداد ماه، اولین همایش روز اقتصاد ملی ایران در ترکمنستان با حضور مقامات عالی‌رتبه دولت و بخش خصوصی 2 کشور برگزار می‏‌شود.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها