امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104305
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
هادی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی  امروز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: وزارت امور خارجه آمریکا قبل از اینکه اتفاقی نظیر فرگوسن در ایران رخ دهد، ...

هادی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی  امروز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: وزارت امور خارجه آمریکا قبل از اینکه اتفاقی نظیر فرگوسن در ایران رخ دهد، ایران را به هزاران جرم ناکرده متهم می‌کند حال اگر خدای نکرده چنین اتفاقی در ایران می‌افتاد، نظام سیاسی آمریکا منتظر حتی یک مورد قطعنامه، مصوبه یا مجوز بین المللی هم نمی‌ماند و برای ثابت کردن عدم رعایت حقوق بشر و ضربه زدن به نظام ما اقدام همه جانبه‌ای را به اجرا می‌گذارد.

وی افزود: قطعا چنین رفتاری نه تنها از طرف ما، بلکه از طرف هر نظامی که هم‌پیمان آمریکا نبود مورد خشم آمریکا واقع می‌شد ولی مشابه این رفتار در فرگوسن و همپیمانان آمریکا صورت می‌گیرد اما هیچ واکنشی را از طرف وزارت امور خارجه آمریکا شامل نمی‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: ما چون در نقطه مقابل سیاستهای آمریکا تعریف می‌شویم حتی با جرمهای ناکرده هم متهم به چیزهایی می‌شویم  که وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش‌های سالانه و شش ماهه خود آن‌ها را مطرح می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها فقط در مواردی مثل شهر فرگوسن یا مشابه آن نیست که رفتار نژادپرستانه و سرکوب آزادی و رفتارهایی نظیر نوعی نسل کشی را دارند، آنها در سیاست خارجی خود نیز این روش را پیگیری می‌کنند مثل حوادث غزه  که تنها رژیم آمریکا حامی رژیم صهیونیستی است.

محمدی افزود: نباید تعجب کرد که اتفاق ویژه‌ای در آمریکا افتاده چرا که سال‌های سال است که در آمریکا این رفتارهای نژادپرستانه نسبت به رنگین پوستها به شکل فجیعی است که انجام می‌شود و در واقع در رگ و پوست و خون سیاست‌های اجرایی و ماموران و موسسات آمریکایی جاری هست از این رو موسسات داخلی آمریکا نیز تایید می‌کنند که این به دلیل داشتن سابقه پررنگ در رفتارهای نژادپرستانه است که امروز شاهد کشته شدن یک نوجوان سیاهپوست در آمریکا هستیم.

وی گفت: در این خصوص که وزارت امور خارجه ما چرا از این فرصت استفاده نمی‌کند باید از آقای دکتر روحانی پرسید البته اگر عصبانی نمی‌شوند و آدرس جهنم را نمی‌دهند، باید گفت این موضوع فرصتی است برای اینکه ما ماهیت یک رژیم سرکوب‌گر و نژاد‌پرست حاکم در آمریکا که همواره رفتاری دوگانه با رنگین پوستها داشته را به همگان نشان دهیم . آنهم آمریکایی که همیشه سعی در تعریف امتیازات ویژه برای خود داشته و مدعی توخالی حقوق بشر، دموکراسی و سطح بالایی از معیارهای اجتماعی است.

محمدی خاطرنشان کرد: اگر وزارت امور خارجه ایران بتواند از این مسئله استفاده کند بدیهی است که در مذاکرات هسته‌ای با ایران نیز می‌تواند ابزار خوبی به شمار بیاید لاکن وزارت امور خارجه ما در زمینه این پیگیری‌ها نه تنها در پیگیری این موضوعات بلکه در بسیاری از وظایف عادی وزارت خارجه که باید در صحنه جهان مطرح شود از جمله در مسائل حقوقی و پیگیری فوری آن، تعطیل است.

وی تصریح کرد: ما مسائل بسیاری داریم که باید در معاونت‌های مختلف وزارت امور خارجه پیگیری شود اما به دلیل تمرکز غیر عادی در موضوع مذاکرات 1+5 بقیه امور در وزارت خارجه نیمه تعطیل و نیمه افراشته است. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار