امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104312
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با تحرک برخی جریان‌های افراطی در کشورهای مناطق مختلف کشورهای عربی و آسیایی، مقامات آموزش و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با تحرک برخی جریان‌های افراطی در کشورهای مناطق مختلف کشورهای عربی و آسیایی، مقامات آموزش و پرورش قرقیزستان برای آشنایی بیشتر فرزندان، آموزش برخی دروس مذهبی را در این کشور اجباری کردند.

به گفته آنان، مهمترین هدف از این اقدام، مبارزه با پیامدهای افراط گرایی مذهبی است که جوانان این جمهوری را به استخدام خود در می‌آورند.

گفته می‌شود، تدریس دروس و جزوات آموزشی با موضوع «دین در تاریخ فرهنگ جهانی» برای آشنایی جوانان قرقیزی با سابقه برخی مذاهب جزو اولویت‌های این الزام آموزشی در مدارس است.

در همین حال، «ولادیمیر اشکولنی» رئیس بخش فرهنگ جهانی دانشکده روسیه- قرقیزستان دانشگاه اسلاویانسکی در قرقیزستان معتقد است، تبلیغات سازمان‌های مذهبی ممنوعه خطری عمیق برای بی ثبات کردن وضعیت در کشور و هدف اصلی این فرقه‌های منحرف؛ دانش آموزان، دانشجویان و کارگران جوان هستند.

وی می‌گوید: عدم ارضای تمایلات و خواست‌های معنوی و دینی جوانان و پاسخ‌های سنتی به سوالات آنان، باعث ایجاد نوعی خلا فکری در میان جوانان قرقیز شده و در این حالت خطر تلقین افکار افراطی آنان را تهدید می‌کند.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها