امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104314
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از تودی زمان، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان نسبت به تشکیل یک دولت مستقل کردی هشدار داد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از تودی زمان، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان نسبت به تشکیل یک دولت مستقل کردی هشدار داد و گفت که این مساله می‌تواند منجر به بی ثباتی منطقه شود.

به دنبال نفوذ داعش به عراق مسعود بارزانی رهبر کردهای عراق مسائلی را درباره برگزاری همه پرسی در این منطقه مطرح کرد که با مخالفت شدید همه جانبه مواجه شد.

اشتاین مایر در گفت‌وگو با روزنامه بیلد گفت: یک دولت مستقل کردی باعث بی ثباتی بیشتر منطقه خواهد شد و تنشها را به ویژه با کشورهای همسایه عراق افزایش خواهد داد.

وی گفت: به همین دلیل است که من امیدوارم دولت عراق یک دولت متحد باقی بماند.

وزیر خارجه آلمان افزود: من متقاعد شدم که عراق می‌تواند پیشرفت شبه نظامیان را متوقف کند مادامیکه رهبران عراق در دولت مرکزی و منطقه کردستان عراق از یکدیگر حمایت کنند و مورد حمایت جامعه بین‌المللی قرار بگیرند.

وی که روز شنبه با حیدرالعبادی نخست وزیر جدید عراق دیدار کرد افزود: شکل گیری یک دولت جدید آخرین راهکار عراق برای پایان دادن به بحران در این کشور است.

یک روز قبل از سفر اشتاین مایر به بغداد وی در بروکسل با وزرای خارجه عضو اتحادیه اروپا درباره تحولات عراق مذاکره کرد.

اتحادیه اروپا در این نشست به اتفاق آرا از حمایت از عراق و ارسال تسلیحات به منطقه کردستان عراق برای مبارزه با داعش حمایت کرد.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها