امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104319
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اریک هولدر» وزیر دادگستری آمریکا امروز یکشنبه تحت فشار افکار عمومی و بنا به درخواست خانواده «مایکل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اریک هولدر» وزیر دادگستری آمریکا امروز یکشنبه تحت فشار افکار عمومی و بنا به درخواست خانواده «مایکل براون»، جوان رنگین‌پوست قربانی خشونت پلیس شهر فرگوسن، دستور کالبد شکافی مجدد وی توسط مأموران فدرال را صادر کرد.

در بیانیه آقای «هولدر»، شرایط غیرعادی پرونده قتل این جوان در کنار درخواست خانواده براون، به عنوان دو علت صدور این دستور بیان شده است.

در انتهای این دستور آمده است که حتی «پس از انجام کالبدشکافی توسط مأموران فدرال، باز هم نتایج ارائه شده از کالبد شکافی مقامات ایالتی برای وزرات دادگستری ملاک عمل خواهد بود.»

قتل این جوان 18 ساله از شنبه هفته گذشته تاکنون، شهر «فرگوسن» در ایالت «میسوری» را به صحنه اعتراضات خیابانی بدل کرده است. مردم معتقد‌ند که پلیس با شلیک به جوانی بی‌دفاع و غیرمسلح، عدالت را زیر پا گذاشته است.

رنگین‌پوست بودن «مایکل براون» و سابقه نامطلوب پلیس «سنت لوئیس» در برخورد نژادپرستانه با این قشر از شهروندان آمریکایی، باعث برانگیختگی بیشتر حساسیت و عصبانیت سیاه‌پوستان آمریکایی شده است.

امروز همچنین رئیس پلیس گشت شهر «فرگوسن» اعلام کرد که حداقل 40 مامور اف.بی.آی برای آغاز بررسی‌های لازم در خصوص علل قتل نوجوان 18 ساله سیاه‌پوست به شهر فرگوسن واقع در ایالت میسوری وارد شده‌اند.

بنا به گفته این مقام پلیس، ماموران اف.بی.آی در حال تکمیل اطلاعات خود پیرامون حادثه مذکور از طریق گفتگو با شاهدان عینی هستند.

گسترش اعتراضات مردمی و گسترش انتقادات به عملکرد نژادپرستانه پلیس آمریکا، دولت را ناگزیر از اقدام به بررسی‌های بیشتر در خصوص علل مرگ «مایکل براون» نوجوان 18 ساله سیاه‌پوست کرده است.

اعتراضات مردم در خیابان‌های فرگوسن با دخالت پلیس، بازداشت معترضین و استفاده از گاز اشک‌آور علیه مردم به خشونت کشیده شد. با ادامه یافتن این بحران روز گذشته (شنبه) فرماندار میسوری با اعلام وضعیت اضطراری در فرگوسن، دستور اجرای قانون منع آمد و شد را صادر کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار